Ostrov a Saské pískovce
26.6. - 6.7.2020

Začátek prázdnin se vydařil. Z víkendu na Slovensku jedu s mladým rovnou do Hřenska, kde nás čekají Kaman s Rorou, kteří už dvě noci bivakují na parkalu pod Falkem a buší na okolních věžích.


V noci začíná pršet, několik let stará celta prosakuje, tak se přesouváme pod stromy a ve vlhkých spacácích ležíme až do rána. Jen Kaman si v suchu v autě lehce pochrupuje. Ráno skály mokré. No což turistika je taký hezká a zítra je taky den.


Další den vyrážíme do skal. Natěšený, že něco vylezu, stojím pod skálou s lanem v ruce koukám na cestu a přemýšlím, kdo jako první řekl "strach je nejlepší přítel", ale proč zrovna můj??? Lano podávám Kamanovi, on naštěstí takové přátelé nemá, tak tahá cestu za cestou. Večer se přesouváme do Ostrova do kempu pod Císařem, kde nás už čekají Pavla, Radka, Beloš a pár dalších přátel.


Další den se Kaman probouzí s bloklým krkem. Chodi jako robot Emil a je donucen si dát dvoudenní resday. My ostatní se snažíme něco vylézt v Ostrově. V pátek se Kaman už zase může hýbat, tak hurá na Saské pískovce, kde bušíme až do neděle.


Letošní hojná účast svědčí o zvyšující se popularitě této akce, zúčastnilo se 6 členu oddílu a 7 přátel. Doufám že příští rok bude účast ještě větší a přítel Strach se nezúčastní :-)
Riša