Istria 2020

Konec roku 2019 jsme chtěli strávit lezením hodně cest na skalách v nějaké slunečné oblasti.

Zvažovali jsme hlavně Řecko a Španělsko, ale vyskytly se nepředvídané okolnosti. Na poslední chvíli jsme si všimli předpovědi dobrých podmínek v Chorvatsku. Plán jsme tedy přizpůsobili a objednali ubytování mezi lokalitami Buzet a Limski kanal. Ráno jsme vyrazili brzy, abychom si po cestě zalezli ve Slovinsku, ale dojeli jsme až na Kamena vrata, kde jsme si vylezli pár lehkých cest. Ráno jsme se zajeli do lokality Limski kanal a začali v sektoru Gavranik hned u cesty.

Odpoledne jsme se přesunuli do sektoru Krugi, kde byly krásné a dlouhé cesty. Pohybovali jsme se v obtížnostech do 7b. Následoval výjezd na Buzetski kanion, a lezli jsme ve dvou sektorech, kde se zrovna posouvalo sluníčko. Restday jsme strávili u moře a přemýšleli, kam vyrazíme další den.

Rozhodli jsem se opět pro Limski kanjon, kde jsme navštívili stejné sektory jako minule. Maki se podařil další OS obtížnosti 8a a náročné 7c+ přelezla také prvním pokusem (první 2 expresky však byly společné s cestou, kterou již lezla).

Poslední den jsme se stavili v malé lokalitě u městečka Roč v sektoru Rock n Roč. Byla tam nádherná jeskyňka s nádherným vodopádem a cesty od 5c do asi 8b+. Myslím, že tam ještě zajedeme.

Moc jsme si užili začátek roku 2020 s krásným lezením v nových lokalitách.

Mariana Janošová