Trávný - Lysá - Trávný
12. 1. 2019


Uběhlo neuvěřitelných 13 let od podobného podniku, který jsem společně s Richardsonem podnikl a letos KONEČNĚ Pán Bůh nadělil a skoro 2 metry na vrcholcích Beskyd dovolili tuto srandu zopáknout.


Nakonec se na nás v údolí Vlaského sešlo 5 kusů dobytka (Přečkos, Rora, Bedy, Galis, Skobič). Ideální podmínky, sněží, mlhavo, prostě tak jak to má být. Šviháme si to korýtkem na Travný a za hoďku a nějaké drobné si dáváme čaj a zápis do vrcholovky. Někteří borci mají po 13 letech novou premiéru na lyžích a někteří vzpomínají, kolik těch panáků a vína včera bylo a tak se s námi loučí a vrací se k autu.


Ostatní jsou natěšeni na první sjezd. Hlavně nezadupat a najít tu správnou bukovinu až dolů k Mohelnici!! Zkuste uhodnout, jak jsme dopadli?.... Vrbičkami, křovím a hustou smrčinou se prodíráme skoro celou jízdu dolů a kopec nás neplánovaně vyplivne na Zlatníku. Znovu pásy hore a "ŠUP ŠUP" času jsme ztratili tím blouděním dost a dost. Je 10 hodin a máme za sebou jeden vrchol a de facto žádný sjezd. KURŇA!!!. Prodíráme se těmi davy bez fantazie, kteří to hrnou z Papežova a Zlatníku na tu beskydskou Čumulungmu a je nám z toho fakt AU. Ještěže za anténkou nikdo nejezdí. Těsně po 11 hodině pohladíme 1324 m.n.m., pásy dolů a luxusním sjezdíkem:"Abadžikrááááááá" fičíme až k vodárně (kdo neví kde to je, tak příště pojďte s námi). Opravdu porno prašan a ani to nebylo moc rozryté.


Mňam!!! Za chvíli jsme na Řepčonce a hledáme místo, kde přeskáčeme ten potok, abychom se dostali na tu naši křovinatou horu (má sice v názvu trávu, ale tu jsem ten den neviděl ani jednu, ale křaků směr na západ pokok.t Tam kde stál vždycky mostek je nyní jen brod a vzhledem k tomu, že průtoky místního veletoku dosahují jiných hodnot než toto léto, rozhodujeme se pro přechod přes mostek na Papežově a pak hned blinkr doleva, pásy nasadit a jazda...


No je pravda, že krom Bedyho ostatní již cítí v nohách nějaký ten nastoupaný metr a taky sjezdíky sil nepřidají. Vydrápeme se dnes podruhé na "Křovný" a zkoušíme najít nějakou pěknou cestu k autu. Sice se při sjezdu ztrácíme, ale všichni tři si užijeme boží oblouky v peřince, která už v Beskydech dlouuuuuuuuuuuho nebyla. Těším se na další podnik této zimy (že by Ropice a Frankov?). Uvidíme....

See you in hell
Skobič