3. kolo ROCK POINT českého poháru v boulderingu 2019foto: Petr Piechowicz

Závody probíhaly 14. - 15. 9. v Praze na Vltavě v prostorách Kayak Beach Baru. Zajímavé bylo, že jsme lezli nad vodou na pontonu, na němž byla postavena stěna. Na železničním mostě bylo zavěšeno lano, na kterém jsme si mohli vyzkoušet šplh na rychlost. Jezdili jsme na kole na ruční pohon a vydělali nějaké penízky pro dobrou věc. Nedělního závodu se zúčastnila Mariana J. a Filip Z. Mně se moc nedařilo, ale Mariana skončila na krásnem 5. místě.

Záběry ze závodiště
Autor příspěvku: Filip Z.

Sobotní závod začal brzy ráno kategorii dívek a chlapců do 16 let. Markéta Janošová přelezla 7 boulderů na 8 pokusů a bez problému obsadila 1. místo. Tímto si zajistila také 1. místo v Českém poháru mládeže v boulderingu i když se nebude moci zúčastnit MČR.

foto: Petr Resch


Během dopoledne si podobně počínala Eliška Adamovská v kategorii juniorek, 7 topů na 8 pokusů znamenalo 1. místo a zároveň předčasné první místo v ČM mládeže v boulderingu. Eliška Adamovská v sobotu večer absolvovala také finálový závod žen, podařilo se ji zdolat 3 ze 4 boulderů na 7 pokusů a 4 zóny na 5 pokusů. Stejný výsledek však měla ještě Eliška B. a uplatněním nových pravidel brala naše Eliška A. stříbrnou medaili.


foto: Pert Piechowicz

Záznam finálového závodu dospělých na ČT SPORT
Marcel Janoš