Mistrovství Evropy mládeže v boulderingu, Brixen (ITA)
20.-22.9.2019

foto: © Anna Michalková

Vyjížděli jsme v 1 hodinu ráno z Havířova, v Brně jsme nabrali další pasažéry a cestu do Itálie jsme prospali. Byli jsme ubytováni ve vysoko položeném apartmánu s nádherným výhledem na zasněžené vrcholky hor. V pátek jsme startovali brzo a bylo dost chladno v jinak vyhřátém Brixenu. Kvalifikace se mi moc nepovedla, ale to je věc názoru.

Postupovala jsem z 19. pozice do svého prvního boulderového semifinále, kde se lezlo on-sitem (což mám mnohem radši). Se třemi topy a čtyřmi zónami jsem postupovala do finále ze 6. místa. Finále jsem si užila a myslím, že jsem podala solidní výkon.

Tentokrát mi před závodem hodně pomáhala Ella, které moc děkuji. Za podporu děkuji i ostatním, jenž mě povzbuzovali a pomáhali mi. Odjezd se nám trochu protáhl, protože jsme museli čekat na dolezení starších kategorií a slavnostní vyhlášení výsledků. Nečekala jsem, že zrovna v boulderingu získám svou první medaili z mistrovství Evropy.

European Youth Bouldering Championships - Brixen 2019 - FINAL Youth B
Podívejte na kolínko ve žlutém boulderu :-) (čas 43:10).

Ella do semifinále postupovala také z 19. místa a postup do finále ji těsně unikl, se dvěma topy a čtyřmi zónami se postupovalo.

Výsledky:
U16 dívky: Markéta Janošová, 3 místo
Juniorky: Eliška Adamovská, 10. místo


foto: © Alexander Glotovfoto: © Anna Michalková

Markéta Janošová