Rock Point Mezinárodní mistrovství České republiky
v boulderingu, Lanškroun, 7.-9.12.2018

Dvě reprezentantky TJ Baník Karviná patřily k favoritům. Eliška Adamovská zvítězila v kategorii ženy a Markéta Janošová obsadila 2. místo v kategorii dívek do 16 let.

Kategorie ženy:
1. Adamovská Eliška, TJ Baník Karviná; HUDY; Rock Empire; Tendon Blok Ostrava
2. Michalková Vanda, Lezecká akadémia; yak a rysy (SVK)
3. Ondřejová Jana, Rocky Monkeys Sokol Brno 1

Kategorie dívky do 16 let:
1. Bulenová Eliška, Green Trees Monkeys, Climbing Technology
2. Janošová Markéta, TJ Baník Karviná; Saltic; Singing Rock; CAT
3. Širůčková Tereza, HUDY Stěna Brno; Nadzemí; Wild Country

Eliška Adamovská:
MČR v boulderingu se mi moc líbilo. Závod se povedl jak po organizačně, tak atmosférou. Jsem moc ráda, že jsem si mohla zalézt na tak super bouldrech a vítězství už pak bylo jen třešničkou na dortu. Vzhledem k tomu, že je to můj první mistrovský titul mezi dospělýma, mám z něj velkou radost!

Markéta Janošová:
Rok 2018 byl pro mne velký kROK. Konečně jsem mohla bojovat o zařazení do mládežnické reprezentace ČR v kategorii dívek do 16 let a hned prvním pokusem se mi podařilo dostat se do reprezentace v lezení na rychlost, následoval také bouldering a lezení na obtížnost, tedy všechny disciplíny olympijské kombinace ve sportovním lezení zařazené na program OH 2020. Hned po první nominaci na Mistrovství Evropy jsem mohla být zařazena také do Centra individuálních sportů Ostrava. Mistrovství ČR mládeže v boulderingu bylo na vysoké úrovni i po sportovní stránce. Naposledy jsem se mohla poměřit se staršími soupeřkami a podařilo se vybojovat stříbrnou medaili. Nyní se těším na přírodní skály, kde chci nasbírat zkušenosti, vytrvalost a sílu pro další závodní sezónu.