Kalymnos
19. -26. 10. 2019

Po dlouhých třech létech se konečně místo odletu přibližovadel naší oblíbené nízkonákladovky směrem na Kos dostává do rozumné vzdálenosti od našich obydlí, navíc s cenovou nabídkou o víc jak tisícovku vstřícnější než v minulosti. Takže proč nevyužít konec října pro důstojné zakončení skalkařské sezóny v top oblasti "of the Universe"…


V průběhu března se díky stejnému smýšlení tvoří základ naší letošní početné skupiny - Przeczkosi, Mikuši, Grošovci, Richard a moje maličkost. Časem se ještě přidává Martin Stolárik, Rosťa Krejza a Pavel s Milanem, dvojice kamarádů ze vsetínského oddílu.
Přesun z našich domovů všemi možnými dopravními prostředky- auto-vlak-letadlo-taxi-trajekt-taxi po trase severní Morava-Vídeň-Kos-Kalymnos zvládáme za nějakých 13 hodin a pozdním odpolednem již do našich těl proudí chlazený Mythos v Sunrise baru, jedné z mnoha hospůdek v Massouri, ale jedné z mála, kde nám oblíbený mok načepují. U pohodového majitele - "Americano", jak nám byl představen Palkem Mikušem, který zde během svých početných návštěv navázal spoustu kontaktů, důstojně ukončujeme s Richardem každý aktivně strávený den.


Lezecký ráj se během tří let opět rozrostl, a při listování v nově vydaném průvodci, zjišťujeme, že v nabídce je více jak 50 sektorů na Kalymnosu a k tomu dalších13 na sousedním Telendosu. Lezení tady je na několik dalších životů…


Moje předchozí návštěvy byly vždy začátkem jara. Moře samozřejmě lákalo ke koupačce, která však díky teplotě vody nikdy moc dlouho netrvala. Obrovským bonusem říjnové návštěvy byla právě příjemná relaxace ve vlnách, které se dalo oddávat neomezeně.


Po celou dobu se na obloze neobjevil jediný mrak, teploty přes den se pohybovaly kolem 25°C, a tak jsme se snažili naše lezecké aktivity naplánovat do stinných sektorů, což díky velmi sofisticky zpracovanému průvodci nebyl žádný problém.


K naprosté pohodě celého našeho podniku přispěla také velmi vstřícná paní domácí studia Katina, kuchaři a obsluha naší oblíbené vyvařovny Miltos, neodolatelné "červené z baniočku" a v neposlední řadě i celé osazenstvo našeho výletu.
roko