Západní Lomnice aneb jak jsme lezli Hokejku
9. - 10. 8. 2019

V pátek odpoledne vyrážíme směr Poprad, trochu ve stresu ze samých výluk, ale paní průvodčí slibuje, že navazující InterCity v Žilině počká. Nezklamala. V Malé Studené dolině bivak pod PP variantem trefíme v pohodě a tedy jdeme zjistit přistup pod západní stěnu Lomnického štítu, kde dosud nikdo z nás dvou nebyl. Cestou potkáváme mužíky, takže směr bychom měli.


Ráno vstáváme za svítáni, balíme a valíme do Lomnice. V plánu je Hokejka. Trochu bloudíme a v 8:30 jsme pod nástupem. První dvě délky jsou pohodové. Pak následuje pětkový komínek který v pohodě přelezem. Další délka padla na Romana.


Je to hezký vzdušný traverz přes kříž, který bravurně přeleze se slovy "pi…vyfoť mě". Pátá délka je plotna za V kterou se mi daří s menšími problémy přelézt. Dobírám Romana. Ten se vrhá do převisu v Hokejce. Po několika pokusech ho vystřídám. Se slovy "dávej bacha" a po vzoru Van Damme dělám rozštěp a ručkuju na hránu převisu a nahoru ke štandu. Další délka je jasná, štand nad námi. Roman jde k němu, dochází mu matroš tak mě dobírá a já pokračuju.


Dolez k štandu byl vcelku vypečený zkouším ho cvaknout ze skoby ale rozpětí rukou je krátké. Tak musím po malých lištách a s úlevou cvakám. Dívám se nad sebe. Jsem rád že další délka je na Romanovi. Ten však odmítá a naznačuje, že to mužem slanit. To zas odmítám já. Přece cestu za V A1 musím přelézt. To bych se nemohl podívat Kamanovi do očí. Pouštím se do další délky. Cvakám borhák.


Už to bylo podezřelé!!! Následuje asi 4 metrový převislý koutek, do kterého narvu čtyři frendy, do čtvrtého sedám a přemýšlím, kde asi jsou ty skoby o kterých všichni píšou. Nahazuji nad sebe hexcentr jak kindrač na písku a na něm to hakuju. U štandu dobírám Romana a dva Poláky, co lezli za námi a zjišťujeme co to vlastně lezem.


V 7. délce jsme blbě odbočili do Patagonského léta délka VII+. Oddychli jsme si, že to máme za sebou a lehkým terénem traverzujeme do lieviku a nahoru k zábradlí. Pak už jen procházkou přes Skalnaté pleso do bivaku, sbalit věci a rychle do Smokovce na poslední vlak, jelikož se začíná kazit počasí. Tak snad tu Hokejku dáme příště.
Riša, Rora