Sicílie
23.-31.3.2018

Není nic lepšího, než zahájit lezeckou sezonu na jihu. Tentokrát padla volba na Sicílii - oblast San Vito Lo Capo.

Za kvalitním lezením a taky večírky vyráží "mocna grupa": Palo, Alenka, Roman, Rora, Ferko, Láďa, Marek, Aleš, Bogdan, Riša.

Sicílie nezklamala - kvalitní lezení s výhledem na moře po dobře zajištěných cestách všech obtížnosti, kde si může vybrat každý, no zkrátka lezecký ráj. Každodenní lezení kromě propršené neděle, končíme hodnocením předsedy oddílu :-) a ochutnávkou místního kvalitního červeného vina spestřenou konzumací "Maroveho kurestva" - to je pálivá omáčka s papriček moruga scorpion, která nám vháněla silu do žil a vyháněla oči z důlků.

Celý týden lezeme v sektoru podél pobřeží. Kromě čtvrtku, kdy jsme s Rorou vyrazili na 645 m dlouhou cestu Via fratelli Titt za 5c na kopec zvaný Monte Monaco. Prvních osm délek je vynýtovaných, dál po vlastním. Horní část cesty byla spíše exkurse v botanické zahradě, kytičky, stromečky a kaktusy všeho druhu.

Jak by řekl Palko: byly "mignióne" cesty v obtížnosti 5a - 7a+

Nejtěžší vylezená cesta: Sono Felice 7a+ (Alesh)

Nejdelší vylezená cesta: Via fratelli Titt (Richard, RoRa) 5c


Byl to super strávený týden. Už se těším na další akci. Teď jen párkrát na písky, na vápno, do Tater a na podzim hurá zase na jih.

Chtěl bych ještě ohodnotit Ferkovy kulinářské schopnosti. Jeho puding pro všechny a ochutnávka, zbytků co s Bogdanem nedojedli :-)

Riša