Babí léto v Sasku
26. - 30. 9. 2018Téměř do roka a do dne po asi pětihodinovém přesunu z Karviné do okolí Bad Schandau opět uléháme na parkálu pod Falkem. Před námi je vidina 4 dnů lezení v jedné z top pískovcových oblastí.

Stejně jako loni přijíždím, s teď již o hodně zkušenějším a hlavně nadšeným pískomilem, Richardem, a letos Baxe, který si užívá s šamanama někde na jižní polokouli, vystřídal Tomáš z Orlové.

Počasí, až na páteční odpolední přeháňku, která nám již na Pfaffensteinu nedovolila další cestu, je naprosto boží. Vyhledáváme "südwandy", abychom během dne naakumulovali maximum tepla na poměrně studené, víc jak patnáctihodinové resty mezi lezením.

Poslední večer měníme nocležiště za plácek nad Rathenem a naše skupinka se rozšiřuje o Janu a Jířu z Čech. Domů se vůbec nechtělo.
roko

Měla to být cesta na rozlez, ale jaksi jsme byli o jednu vlevo, i když popis samozřejmě seděl :-). Takže pytel...

Klimmerstein - Fliegender Hammer - nádhera přes dva ringa, ze které nás z Baxem před dvěma léty spláchla bouřka

Nachbar - Durchbruch - obdobná ladička na hraně, akorát, že zde přes jeden kroužek

Pohodová Junigweg na Förstra...

... a na stejnou věž stejná pohoda - Talseite

Kluci z Čech na Zwillinge. My příště, protože se nějak žvejklo počasí a ten den bylo dolezeno

Dlouhátánský travers k 1. kruhu Westkante na Lilliensteinu, který jsem lokalizoval až na 3. pokus :-)

Tomáš v dolezu ke 4. kruhu Westkante

Totéž z jiného pohledu v podání Richarda. Zdálo se, že už je posekáno, ale spárokomínovou třešničku na dortu řešil po mých několika neúspěšných pokusech až Richard. Bravo!

Poslední cesta výletu. Rathen - Feldwand - Abkürzung - kýzová stěna přes dva kruhy byla krásnou tečkou za letošním Saskem