Užívali si:

Richard & Ríša
Roman & Pavlína
Chovanec family


Sasko a okolí
29.6. - 7. 7. 2018

Neskutečných sedm dnů pískařiny nám letos nadělil prodloužený cyrilometodějský víkend, ke kterému jsme přibrali další tři dny volna, a rázem tu byl týdenní časoprostor pro nekonečné lezecké radovánky.

Jako každým rokem jsme útočiště našli, v tentokrát obzvlášť narvaném, kempu Pod císařem. Úroveň služeb tím však nebyla nijak poznamenána a při kvalitním 12° Klášteru servírovaném sympatickými kočandami se hodnotily přelezy a pytle, vzpomínalo na dávné časy a plánovalo další dny.

Setkávám se zde po neuvěřitelných 33 létech s Pavlem Šumšalou, se kterým jsme kdysi společně strávili povedený Ádrvíkend. Ve středu přijíždějí na cykloturisticko-feratovou dovolenou Chovanci, potkáváme Táničku... O hodnotné společenské vyžití tak rovněž nouze nebyla.


BIELATAL

Začínáme SO Wandem na Stumpfer Kegel

Richard v Sűdverschneidung na Stumpfe Keule

Stavění v SO Wandu na Spannagelturm dává druholezec bravurně free...

PAPSTEIN

Informace o stavění byla v průvodci až na další stránce, kterou jsme si přečetl až po slanění... Kolem prvního kroužku jsem se tak docela vytrápil :-) - Grosse Hunskirche - Direkte Strubichweg

Cesta Vollständig Verlorene Illusion na stejnou věž patřila mezi top cesty výletu, ve které se vystřídal rajbasový začátek přes dva kroužky, dolez po nádherných kýzech ke třetímu a spárový výlez na vršek

SCHMILKA

Richard na ostrém konci v Häntzschelweg na Fluchtwandu

Pískovcový ráj na zemi

Heilige Stiege na Flohspitze - ISO žába na začátku a vzdušná hrana přes kroužek nás dostávají na vrcholek pro jeden zadek, ze kterého jsme předlouho hledali a nenašli ten správný slaňovací směr. Ještě, že byla po ruce ta sedmdesátka, která nám pomohla na matičku zem :-)

TISÁ

Výhled z vrcholu Sťatého majora.
PFAFFENSTEIN

Ve stínu Barberiny

Richard v nástupových spárách Talwandu na Einsiedler...

... a Neuer Talwegu na mohutný Zwillinge

Pavel bojuje v nástupové Riss

LILLIENSTEIN

Otepluje se, a tak hledáme severní směry - Nordverschneidung na Lilienstein...

..., který nás nakonec stejně vyplivne do prohřáté jižní stěny

OSTROV

Po čtvrteční bouřce zůstáváme v Ostrově - páteční rozlučková na Císaře

BC

roko