EP mládeže, Mnichov, 7.-8.7.2018

V Mnichově se konal čtvrtý závod Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost. Na závod jsem se po úspěchu ve Švýcarsku hodně těšila. Cílila jsem, že i ty nejlepší soupeřky jsou porazitelné a že s nimi můžu držet krok. V první kvalifikační cestě, po zelených chytech, jsem malou chybu udělala až při pohybu do topu, možná by mi pomohl jeden zapomenutý stup.


Po první cestě jsem tedy čtvrtá za trojici topujících soupeřek. Ve druhé kvalifikaci (červené chyty a černé struktury) jsem dolezla hodně vysoko a obsadila jsem 2.-4. příčku, která mi zajistila postup do finále z 3. místa. Finálová cesta se mi líbila a byla jsem rozhodnutá, že ji dám až do topu. Po vysilujícím boji při výlezu z převisu jsme ještě pár kroků udělala, ale k topu mi chyběl jeden chyt. I tak jsem si chvilku mohla vychutnat křeslo pro aktuálně nejlepšího závodníka, než mne vystřídala Nika z Ukrajiny a tu pak Lucija ze Slovinska. Na mne opět zbylo 3. místo, ze kterého mám velkou radost - moje druhá medaile z EPM.Maki


Do Mnichova na poslední evropák této sezony jsem se moc těšila. Taky jsem cítila, že jsem v dobré formě, a že by se mohlo zadařit. Kvalifikace se mi po dlouhé době podařily zalézt dobře. První- černou jsem společně s pár dalšími holkami topla a druhou dolezla do klíčového místa. Do finále jsem tak postoupila z děleného 1. místa.


Finálovka byla moc hezká cesta postavena ve vytrvalostním stylu. Lezla se mi dobře, dostala jsem se přes technický boulder a pokračovala dál. V části, kde se přelézalo přes hranu se mi, ale nepovedlo založit patu a zvednout se z ní. Z konečného 6. místa jsem byla po závodech velmi zklamaná, ale teď, když o tom zpětně přemýšlím, mám radost, že se mi postupně daří odbourávat nervozitu a stres při lezení. Už se moc těšíme na další závody.
Ella


Držte nám palce 8.-16.8.2018 na Mistrovství světa mládeže v Moskvě!

Foto: Petra Adamovská a Marcel Janoš