Bedy family trip
29.6. - 15.7.2018


Letošní dovolenou se rozhodujeme využít netradičně mimo Alpy a volba nakonec padá na Korsiku. Důvodem je možnost kombinovat moře, hory, lezení. Cestu na trajekt si ještě zkracujeme návštěvou Benátek i kontrolou šikmosti věže v Pise a další den už nás po čtyřhodinové plavbě na moři vítá Korsika.


Připlouváme v poledne, takže už příliš moc nevymýšlíme a přesouváme se nedaleko k moři. Koupačka, noc, koupačka a přesun do hor v Corte. Corte svým rázem připomíná Chamonix a je obklopeno nádhernýma horama. Snažíme se najít i tamní lezeckou oblast, ale vzhledem k nehoráznému vedru si raději užíváme parádní výstupy a skvělé koupačky v tůních. Navíc jsme, a to ne úplně náhodou :, v dějišti Ultra Trail di Corsica. Královskou trasu 110 km/7450m+ běží kámoš Honza Neuwirth a urve parádní 2. místo s časem 20:23 hod.


Mě čeká stovka zanedlouho v Rakousku, takže volím raději variantu Tavignanu Trail 33km/2469m+, kde se mi i v početné startovce a nehorázném vedru podaří urvat 19. místo s časem 4:17 hod.


Po závodě se přesouváme opět k moři, a to do Porte. Plán lézt na pláži nám však nevychází, protože jsem si při závodě převrátil nehet na noze a nejde obout lezečku. Z Porte se ale přesouváme zpátky do hor a volba padá na oblast Bavella. Tady si užíváme skvělého lezení na úplně parádním matroši.


Sektor plný 3a-4a se dětem opravdu zamlouvá a zároveň dokážu všechny cesty natáhnout i v kombinaci jedna lezečka + jedna bota:-D Není to na samostatný výjezd, ale pokud už se tam člověk ocitne, tak rozhodně doporučuji! Z Bavelly už nás čeká jen poslední den u moře, pak trajektem na pevninu a zkracovačkou cesty přes Traunsee zpátky domů.

Bedy