ČP a ČPM v boulderingu
17.2.2018 Jablonec


Svoji letošní závodní sezonu jsem se rozhodla zahájit prvním závodem českého poháru v boulderingu, který se trochu netradičně konal v Jablonci. S tátou jsme vyjeli už den předem, a to nejen proto, že cesta od nás trvá kolem 6 hodin, ale hlavně kvůli vyhlášení cen za Výstupy roku v Liberci, kde jsem s velkým překvapením nakonec vyhrála i ocenění za Talent roku.

Závody probíhaly obdobným způsobem, jak je už pro Česko typické. Bylo postavených 8 kvalifikačních boulderů, které se lezly stylem flash. Nakonec se mi podařilo vylézt všechny, ale na hromadu pokusů (jde vidět, že jsem spíš lanař :D). Už tímto výsledkem jsem vyhrála moji kategorii (A) a do finále žen postoupila ze druhého místa za Dančou Kotrbovou.

Večerní finále byl opravdu zážitek lézt. I přesto, že nepřišlo moc diváků, atmosféra byla skvělá. Největší radost mám z toho, že jsem se po ne úplně podařené jedničce dokázala dát do kupy a na zbylých třech problémech předvést slušný výkon :. V posledním technickém boulderu jsem se hecla, vylezla ho jako jediná a tím si zajistila první místo.

Závod jsem si moc užila a už teď se nemůžu dočkat dalších. Letošní sezona bude totiž opravdu nabitá, tak jsem zvědavá, co všechno mi přinese.
Ella Adamovská


Letos jsem se konečně dostala do kategorie B, kde můžu bojovat o místo v reprezentaci. O rok starší soupeřky již nasbíraly cenné zkušenosti loni, ale budu se snažit být v repre ve všech disciplínách, a hlavně v kombinaci. Na první závod přijíždím rozlezená ze sicilských skal.

Všechny pro mne lezitelné boudlery jsem dala na první pokus (krom jednoho, kde jsem musela opakovat nástup). Jeden top se mi nepodařilo doskočit a jeden boulder byl nad síly všech holek v naší kategorii. Nakonec na mne zbyla bramborová medaile a reálná neděje na postup do repre v boulderingu.
Maki Janošová