ME mládeže, Imst
25.-27.5.2018

Letošní juniorské mistrovství Evropy se konalo neobvykle - na začátku sezony. Zato ale na jednom z mých nejoblíbenějších míst, v rakouském Imstu. Na závod jsem se hrozně těšila a dlouho se na něj připravovala. Cítila jsem se moc dobře, ale nevyšlo to úplně podle mých představ.

Po docela vydařené kvalifikaci, ze které jsem s jedním topem postoupila do semifinále z 6. místa, mi semifinálovka moc nesedla. Udělala jsem jednu chybu - mé už klasické, zbytečné váhání v místě, kde mě to stálo hodně sil. Sice jsem pak sekvenci vyřešila, ale do dalších kroků si pořádně nabrala.

Nakonec jsem po několika tazích přes stisky odpadla s totálně natečenýma rukama, a tak se stalo, že jsem letos už podruhé skončila na první nepostupové příčce před finále, tedy na 9. místě. V evropském poháru jsem zatím po dvou závodech na 6. místě.

Výsledek to není špatný, ale vím, že mám natrénováno na mnohem víc, a to se doufám během letošní sezony projeví.

Doma se teď moc dlouho nezdržím, protože hned v pátek odlétám do Nizozemska na další závod evropského poháru v bouldrech, tak jsem zvědavá, jak to půjde tam.

Foto: Heiner Schmidl
Ella


Přesně 4 týdny před ME jsem si při tréninku zranila pravou ruku, hodně to bolelo, ale snažila jsem se připravovat i bez zatěžování ruky. 12.5. jsem vynechala 3. nominační závod v Písku a čekala, zda vítězství v předchozích dvou závodech bude stačit k nominaci do repre ČR v lezení na obtížnost.

Klaplo to, a tak jsem se vydala pokoušet štěstí v obtížnosti i rychlosti (v září mne čeká ME v boulderingu a vyhodnocení olympijské kombinace 3 disciplín). Závodní cesty byly krásné a mrzelo mne, že jsem neměla sílu dolézat do konce.

Jak se říká "běz trenirovky nět čempiona". I tak jsem si splnila přání být mezi nejlepšími ve finále. Finálovou cestu jsem dolezla vysoko, odpadla jsem z dobrého chytu, který jsem momentálně nebyla schopna udržet a skončila na 7. místě.

Nedělní závod na rychlost jsem nastoupila úplně bez tréninku na standardní cestě, což bylo troufalé, ale vyběhla jsem 15 metrů za 14,70 sekund. Tak uvidíme, jak dopadne kombinace.

Už se těším na mou první účast na evropském poháru v boulderingu, kam s Ellou v pátek 1.6. odlétáme. Držte nám palce.

Fotky: Monika Brkalová
Maki