Drábské světničky
20. - 22. 4. 2018

Asi před rokem jsem se stal majitelem nového průvodce po Drábských světničkách. Kupoval jsem jej s myšlenkou, že tato oblast představuje bílé místo na mé lezecké mapě a také na základě Tatušova prohlášení, že si zde parádně zalezeme.

Drábky jsem navštívil pouze jednou před léty v rámci turistické procházky a s rukou na srdci nezanechaly na mne bůhvíjaký dojem. Nejsilnějším zážitkem byl tehdy zmařený pokus o uloupení Belošovy Škody 120 z parkoviště pod skalami:-)

Ač jsem výlet sem plánoval již loni, příznivá konjunkce volno - sucho - spolulezec nastala až letos třetí dubnový víkend. Zadní sedadla mého přibližovala tak obsazuje Richard, který zkušeně přehodnotil návštěvu Tater a RoRa, kterému se úspěšně podařilo vymanit se z rodinných okovů:-) Pavlína jede rehabilitovat svůj zlomený kotník.

Kolem 20. hodiny nám číšnice čepuje první Svijany do žejdlíku v hospůdce Pod hrady v Olšanech - jednom z výchozích bodů do skal. U druhého pěnivého moku už debatujeme z Tatušem, který si sem na bicyklu dojel pro "košík od maminky", po třetím mu ládujeme celý jeho obsah do batohu a přejeme jemu a několika kartónům s vajíčky šťastnou cestu a sobě dobrou noc pod střechou tribuny místního FC.

Lezení zde nás skutečně nadchlo a cesty díky Tatušovým tipům byly PARÁDNÍ. Určitě se tu brzy vrátím!

rokoNa rozlez - Páteční cesta na Puklou věž. Trochu pokutit travers, překvapivě lokalizovat první kruh, na závěr vychrochtat kousek širočiny a poladit rajbásek na vrchol.


Předseda pod kruhem v JV stěně na Jezinku.


Puklá věž ještě jednou, tentokrát Ríša na tom správném konci při překroku v Žabí serenádě.


Čokomix na Trojitou - nádhera přes dva kruhy s mými oblíbenými vlnkami mezi kruhy.


Richard v Anonymní cestě na Nočník...


...a stejná cesta z žabí perspektivy v podání saxofonistky z Ádru.


Jak napsal Tatuš: "Tak tohle je žrádlo" - Údolka na Tučňáka byla top cestou výletu.


Zub času na Mušli - hezká Richardova volba na závěr dne.