Athen´s rock
11. - 18.11. 2018

Letní lezecká sezóna za námi, do zimní je ještě daleko. Dny jsou kratší a kratší. Abychom zkrátili toto období, vyrážíme na jih. Malá úderná skupina Roman, Palko, Ferko, Beloš a já.

Aetofolia

Nabalení vším potřebným včetně kačeny, kterou Ferko tahá na sváteční večeři, vyrážíme do Řecka, přesněji do lezeckých oblastí v okolí Athén. V neděli se ubytováváme v romantickém pětipatrovém apartmánku Vlastos :-) v městečku Kálamos, dáváme si po kališku a těšíme na zítřejší lezení.


První den se rozlezáme v oblasti Karakofolia. Po dobrém lezení má být dobrá večeře, a tak Ferko připravuje kačenu se zelím a houskovým knedlíkem :-) Další dny lezeme v oblastech: Pano Alogoperta, Iera Odos, Aetofolia, Mikri Varasova, Epos Fylis. Večeři si už ale musíme chystat sami :-(


Jsou to nové, menší oblasti s překrásným lezením a s velkým potenciálem pro další cesty. Leze se po pevné skále nejrůznějších barev a tvarů. Skála není olezená, chyty drží i nějaké rampouchy se najdou. Už dojezd k oblastem je dobrodružství - polní cesty, kde jsme málem nechali výfuk, průjezd rafinerkou a parkování v osadě - v noci Karviné na namésti Budovatelů se cítím bezpečněji.


Lezly se cesty obtížnosti 5c-6c, podle lezeckých schopností každého lezce. Nejvíce nažhavený na lezení byl Palo. Už ve 4 hod ráno třískal nádobím, aby nás probudil a mohl vyrazit do skal, kde bušil cestu za cestou. Palec nahoru!!!

Epos Fylis

Bylo to pět hezkých lezeckých dnů. V sobotu už pršelo, tak jsme vyrazili do městečka Marathón na památky. Měli jsme dát na Belošovou radu nikam nejezdit. Nevím, o co tam válčili, když krom příjemné hospůdky tam nic nebylo :-) :-) :-) Akce byla suprová, ale doufám že se předseda oddílu postará, a na jaře na Sardinii bude vice lezců (aspoň o jednoho :-)

Iera Odos

Seznam vylezených cest na požádání u Kamana :-) :-) :-)

Jedna z mnoha historek:

Zvoní telefon...
Ferko: Som v Grécku. Do pi.i nemám čas !!!
Kaman: Kdo volal?
Ferko: Operátor...

Ríchard


Kulinární orgie

Karakofolia

Mikri Varasova

Pano Alogoperta