Zimák č. III
10.-12.3.2017

Zimák č. III spolu s třinečáky se uskutečnil na Brnčálce v Dolině Zeleného plesa v polovině března. S Richardem se domlouváme, že vezmeme skije, i když dole v dolině možná moc sněga nebude. Vašo s Tomem, Belošem a Radkou vyrážejí v pátek až odpoledne, narvali se společně do Vašového Renaultu aj ze skijami a lyžákami.

V pátek iďeme na ľady a kutíme plány na sobotu. Rozhodujeme se mezi Škotskou anabázou v severce Kežmaráku a krásnou logickou zimní linií ve stěně Malého Pyšného štítu. Anabáza je kratší (končí v Kotli), o něco těžší, cesta na Pyšném zase delší, takový "alpský" výstup a delší nástup. Zbytek grupy jde na skijach do Baraního sedla, tedy se rozhodujeme pro Pyšný a jdeme společně s flaškou do flašky.

Richard při prohlídce nástupu Cermanovy cesty z dálky tuší nějakou jobovku, a fakt že jo. Skalní blok se nedaří překonat, přitom jak by někdo řekl "blbá trojka", ale nepustil ani zleva ani zprava, blbé zajištění. Ríša zkouší zleva od štandu čtyřkovým komínkem, zase jej to vyhazuje pod skalními bloky.

Střídáme se, blbneme tam dobré dvě hoďky. Nálada na bodu mrazu, nasranost na maximu, nasrat! Scházíme jak spráskaní psi, pche. Dáváme pivo z žalu, nálada se zvedá na 20 procent :-). Ani na skije se nám už nechce. Vymlouváme se na podmínky, na počasí, klasicky :).

Zbytek grupy se vrací ze sjezdu z Baraního sedla, naopak vysmátí jak lečo. V neděli atakujeme s třinečokami opět ledy a přidáváme tréninkově mixové lezení podél ledů i s několika pády do horního lana.

Slovy klasiků, akci možno zhodnotiti víceméně kladně, čímž je zajištěna zvýšená bezpečnost na horách a skalách :).

Aba
rora

Sestava:

Rora, Ríša, Beloš s Radkou, Vašo, Tomáš Kotek, Aba Třinec: Tomáš Lipka s Janou, Libor Kantor, Roman Wojtas

Výstupy:

Ledy ve flašce, Závojový ľad

Pokus na Malý Pyšný štít, cesta Cerman-Kopal, 1. délka

Ledy pod Svišťovkou; trénink mixů s horním jištěním

Skialpy Baraní sedlo, Baraní rohy