Jarní sezona z pohledu Dáji

Moravský pohár mládeže 1. kolo Příbor 7. ledna:
Na začátku ledna tohoto roku se v Příboře pořádal první závod série éPoháru Mládeže. 10 krásných cest, hojná účast a dětí plná hala a s nimi i pořádná atmosféra, která mě dostala dost vysoko na to, abych závod vyhrála.

Moravský pohár mládeže 2. kolo Vsetín 11. února:
O měsíc později se konal další závod ze série, který už pro nebyl tak úspěšný a ačkoli jsem si závody užila, doufala jsem, že to bude lepší (3. místo). I přesto jsem ráda, že jsem to nevzdala, na závody dojela a aspoň se po nemoci pokusila něco zalézt.

Moravský pohár mládeže 3. kolo Olomouc 27. května:
3.závod série MPM 2017 byl na olomouckém Flashwallu. Lezlo se, podporovalo se a opalovalo se na sluníčku neskutečně. Každá cesta se musela nějakým způsobem vymyslet a i přesto, že nejsem žádný technik jsem se ve 4 cestách z 5 dostala buď na top nebo jsem byla hodně blízko, ale taky tu byla silná konkurence, která se nenechala zahanbit a narozdíl ode mne nepokazila poslední (rozhodující) cestu a proto jsem skončila až na 4. místě. Se svým výsledkem jsem zde ale spokojená nebyla už jen kvůli mojí technice a síle. Příště to bude lepší!

Český pohár lezení na obtížnost Brno 8. dubna:
8.4. jsem se s ostatními vydala na brněnskou Hudy stěnu na nominační závody do české reprezentace. Lidí byla opravdu plná hala a atmosféra obrovská i kvůli účasti Adama Ondry, který předvedl v kvalifikacích i ve finále neuvěřitelné věci. Kvalifikační cesty byly 2 a ani jedna nebyla lehká a konkurence velká. Nicméně jsme se aspoň rychle rozřadily (já 12. místo) a mohla jsem koukat jak to holky drtí ve finále, které bylo skvělé u všech kategorií.

Český pohár bouldering Ostrava 6. května:
Kvalifikaci jsme lezli už brzo ráno, před všemi ostatními staršími kategoriemi. Boulderové závody jsou pro mě poměrně novinka a i přes to, že to byly nominační závody do boulderové repre, jsem spíše sbírala zkušenosti a i kvůli potížím s ramenem jsem nezalezla jak jsem chtěla (11. místo), ale i tak jsem si závody užila jako všechny ostatní hlavně kvůli podpoře ostatních lezců a atmosféře v Trojhalí Karolíny v Ostravě.

MČR bouldering Praha Letná 24. června:
Kvalifikace mojí kategorie B byla jako jediná už v pátek a jako jediná kategorie jsme se cítili u Metronomu v Letenských sadech jako na Sahaře už v pátek. Nekonečno stupňů a stínu minimálně. I přes to se tu sešla neskutečná parta a já si zalezla nad svoje očekávání dobře - 3 topy ze 4 boulderů s tím, že k poslednímu nebylo daleko. A tak se stalo, že jsem postoupila do finále ze 4. místa. Finále jsme lezli ráno v sobotu před ženami a muži. Finálové cesty nebyly vůbec tak lehké jako kvalifikační a i tak podle toho vypadaly konečné výsledky po finále, kde se mi podařil zalézt jen jeden top (6. místo). Po skončení našeho finále se stavěči pustili do přestavování cest a do kvalifikace nastoupily jako první ženy. Potom chlapi a kolem 19. hodiny začala velká podívaná. Ženské finále a pak chlapské. Kotel atmosféra a super lidi. Úžasné závody.

Daniela Žalská