Mistrovství ČR
v lezení na rychlost
16.12.2017 Brno

Rychlost hraje ve sportovním lezení čím dál důležitější roli. Většina velkých dětských závodů (Rock Junior, Petzen Climbing Trophy, Grand Prix Prague …) je zaměřena na všestrannost, tzn. disciplíny obtížnost, bouldering a rychlost. Kombinace tří disciplín bude také na olympiádě.

I když nás lezení na rychlost baví každého jinak, Mistrovství české republiky je důležitý závod, na kterém náš tým nemůže chybět.

Adam Smiga na standardní 15 m vysoké trati běhal časy pod 10 vteřin a s časem 9,33 vteřin obsadil 2. místo v MČR juniorů (4. místo v mužích), 3. místo v Otevřeném mistrovství ČR juniourů (8. místo v mužích).

Mariana Janošová se v posledním pokuse zlepšila o 3 sekundy a tím získala titul Mistr ČR v kategorii dívek U12 a obsadila 3. místo za soupeřkami z Polska a Slovenska.

Já (Markéta Janošová) jsem vyhrála po dramatickém boji. Od začátku jsem vedla, ale v posledním pokusu mne předběhly 2 soupeřky. Zkoncentrovala jsem všechny síly a cestu vyběhla v nejlepším čase ze všech závodníků 9,00 vteřin a bylo z toho další vítězství v kategorii dívek U14.

Celkem: 3 závodníci, 2 tituly Mistr ČR a jeden Vicemistr ČR v lezení na rychlost.