7.5.2017, 2. kolo RockPoint ČP v boulderingu - Ostrava 2017
8.5.2017, 2. kolo Rock Point Boulderděti Ostrava


Ahoj Baníku!
V neděli 7.5.2017 jsme jeli na bouldrové závody do Ostravy. Těšili jsme se na kámoše, ale taky jsme měli strach z velké konkurence z celé České republiky. Závody byly v Trojhalí Karolína, kde je to super. První na řadu šel Vašek, který závodil v kategorii U8. Na pána přelezl 7 bouldrů na první pokus a zastavil ho až poslední boulder. Když už udělal první krok, dostal se až do TOPU, který bohužel držel jen jednou rukou a nemohl k ní přidat druhou. TOP byl hnusný trojúhelník, který nebral. Vašek žuchnul dolů a brečel. Nakonec se ale ještě hecnul a vylezl i tento poslední bouldr, který mu zajistil perfektní 3.místo.


Po obědě v KFC: jsem přišel na řadu já Pepa (kat. U12). Byl jsem nervózní. Lezli jsme taky 8 bouldrů a ty byly krutopřísné. Bojoval jsem jako lev a nakonec ubojoval 3 TOPY. S tím, že ke 4 TOPU mi chyběly asi 3 cm. 4 Topy stačily na 3.místo a o to mě to více mrzelo, že jsem ho nedal. Ve velké konkurenci nakonec 10. místo a jak říká mamka, z 24 kluků to není vůbec špatné. Takže makáme, makáme a trénink je třeba přitvrdit:
Díky Baníku za podporu Pepa a Vava!


Závody byly super. Moje kategorie (U14) začínala v 14:00, na vylezení všech osmi cest jsme měli 2 hodiny. Cesty byly hodně těžké, ale jednu s číslem 5 jsem "topla" a u cesty 1 jsem dolezla až k "zóně". Na každou cestu jsme naštěstí měli patnáct pokusů. Některé cesty jsem se ani nepokoušela vylézt, bylo ze země zřejmé, že jsou hodně těžké. Většinou jsem postupovala systémem co pokus to další chyt. Takže, než jsem cestu vylezla, trvalo to hodně dlouho. Super bylo, že jsme si mohli před nástupem do cesty radit. Mě hodně pomohla Markétka a Áďa. Celkově jsem skončila 16. z 19.


UŽ SE TĚŠÍM NA DALŠÍ ZÁVODY, Teri

Výsledky: U 8 chlapci: Václav Šindel, 3. místo
U 12 dívky: Mariana Janošová, 3. místo
U 12 chlapci: Josef Šindel, 10. místo
U 14 dívky: Markéta Janošová, 1. místo
Tereza Liszková, 16. místo
U14 chlapci: Adam Adamovský, 1. místo
B dívky: Daniela Žalská, 11. místo
A dívky: Eliška Adamovská, 1. místo
Ženy: Eliška Adamovská, 1. místo

2. kolo 2017 Ostrava
2. kolo RockPoint ČP v boulderingu - Ostrava 2017 - FINÁLE

Gratulujeme všem závodníkům, Marcel Janoš