Poprvé v Tatrách

Povím Vám pár slov, jak jsem viděl, zdolával a trochu prospal moje první Tatry. Tož celá grupa namachrovaných horolezců se sešla na Popradském, jak z Baníku 1. máj (nevím proč první máj, asi nějaké retro či co), a HO ČSA (ti se radši přejmenovali na Beskyd).


Beskyďáci zkoušeli již v pátek Zadní Baštu (Ríša s Lukášem) a Červený žľab. Dostali na prdel, no Richard s Lukášem to prý dotáhli na hřeben. V sobotu si Kaman s Belošem naplánovali mixovou cestu na Zadní Baště. Za tři hodiny byli zpět a samozřejmě se vymluvili se na vichr, kosu a hmlu, chachá.


To samé Rora a Richardem, plánovaný Supercouloir se ráno proměnil ve výstup nějakým travnatým kvakem za II, hned skraje stěny, výmluva ta samá. Jen já s mamkou jsem hrdinně odolával silnému větru a vichru, a nebojácně zdolával ledy na chodníku a tatranské velikány nad chatou a kolem ní.


Nedělním cílem byl ledový kvak v Popradském hrebeni, kam téměř všichni zamířili. Pak se vymluvili, klasika, že zapomněli na mnohem zajímavější led v Patrii u letní cesty na Štrbské pleso.


No snad se ty výkony zlepší na zimáku č. 3 na Brnčálce, jinak byste tu Vaši sestavu a hlavně vedení mělu trochu poměnit. Níže pár kvakoidních fotek pro pobavení...

Aba,
Kubajz Raszka alias Džejár, jak mě Maky pojmenoval :)PS: zatím neumím mluvit natož psát, tak to fotr sepsal dle mých posunků.

Datum: 24.-26.2.2017
Sestava: Kaman, Beloš, Rora a HO Beskyd (Ríša, Radek, Nikola...) s náčelníkem Pavlem Vránou.

Fota: Ríša, Kaman, Rora

Výstupy:
Ledy v Popradském hrebeni
Žlab v Tupé z kraje stěny, II, 3. délky
Pokus Kamana a Beloše na Zadné Baště
VHT Tupá