Na plese mrtvol

Další prodloužený podzimní víkend, znovu lezecký trip, opět směr Osp, i tentokrát lezení v Mišja Peči. Adam měl od minula rozlezenou Chiquitu, 8áčko s nepříjemným morálovým krokem těsně pod vrcholem. Hned první den do toho nalezl, ale ouha! Vypadalo to, že se nemůže odhodlat.

Ve třetím nálezu toho dne se sešla síla se správnou zarputilostí a Adam Chiquitu zdolal. Co dál? Když se ptal borců, Romaňáka, Pena a Gendise, co by mu doporučili lézt, moc neváhali. "Mazej do Mrtváku," zněla jejich rada jasně. Tak se ještě ten den jal krokovat Mrtvaški Ples. Spodní pasáž vypadala docela dobře, zvládal všechny kroky, poměrně rychle se dostal až k místu, které mu dalo dost zabrat. Lišta pravou, poskok do další lišty a dlouhý nátah levou do bekhendu do dírky, pak rychle pozvedat nohy a pryč. V pátek se mu to místo nepodařilo vyřešit, tak cestu aspoň dokrokoval dál.

Mordoval se s tím v sobotu a ne a ne ten nátah dosáhnout. Zarputile odmítal lézt cokoli jiného. V neděli si pod cestu připravil lano, že to ještě zkusí, a když to nepůjde, že poleze jinou cestu. Ale ono to najednou šlo. Jakmile zjistil, že osudné místo přeleze, šel na pokus. Ale bohužel se nepodařilo. Nechal se spustit, hned se znovu navázal a vydal se nahoru. Tentokrát to už nepustil. Mrtvaški Ples je Adamovo první 8b.

Adam Adamovský