Prodloužený víkend v Ospu

Na pátek jsme dostali ředitelské volno, tak jsme s mámou vyrazili do skal. Poprvé sami bez Elly, ta byla tou dobou na ME juniorů v Rusku. Moc jsem se těšil do Ospu, na lezení v Peči.

Chtěl jsem lézt Corto a Iglu. Do Corta jsem se pustil hned ve čtvrtek. Když jsem přišel na to, jak udělat dlouhý nátah do knihy, věděl jsem, že to půjde a cestu jsem přelezl. Měl jsem z toho obrovskou radost a hned se pustil do Iglu.

Jenomže bylo docela horko a na tom největším sluníčku to moc nešlo, no, spíš jsem asi nevěděl, jak na to, a nechal jsem to na jindy. Další den bylo ještě tepleji a Jirka Romaňák mi poradil, abych se schoval do Mordoru a zkusil Sonce. Tak jsem to zkusil, nakrokoval a podařilo se mi to přelézt.

Byl jsem hrozně šťastný. Koukal jsem a radil se, co bych mohl pokoušet dál a líbila se mi Giljotina. Chtěli jsme restovat v pátek odpoledne a dopoledne jít ještě lézt. Giljotina se mi lezla dobře a během dopoledne se zadařilo. Odpoledne jsme s kamarády Jirkou a Kájou Nevělíkovou a mámou strávili v Koperu na procházce a na zmrzce. V neděli jsem se definitivně rozhodl, že Iglu už tentokrát nepolezu.

Bylo moc hezky a já si ještě zkoušel další cestu, na kterou se budu těšit na příště. Před odjezdem se mi ještě podařilo vylézt Durango. Byly to úplně bezvadné 4 dny, vůbec se mi nechtělo domů a do školy.

Corto 8a
Sonce v očeh 8a+
Giljotina 8a
Durango 7b+

Adam Adamovský