1. kolo Českého poháru U14


25. března 2017, byla právě sobota, se v Olomouci konaly první letošní závody v lezení s lanem. Z Karlova, kde jsme byli na lyžáku, jsme to na FlashWall neměli až tak daleko.


Dorazili jsme poměrně brzy na to, abychom prezenci stihli ještě před tím největším frmolem. Stěna byla nabitá k prasknutí, závodníků mraky a další davy rodičů, trenérů a jiných fanoušků našeho sportu.


Začalo se s dvouhodinovým zpožděním, ale děti se rozhodně nenudily, ty naše řádily spolu s pražskými zelenými opičáky. Kromě těch nejstarších, kteří si vybojovali lezení na prvním, lezli všichni všechno s horním jištěním, kvaldy byly hezké, ale dost lehké. Spousta topů, a tedy shody po kvalifikaci.


Finálovky vypadaly dobře, ale v některých kategoriích se ukázalo, že obtížnost mohla být přísnější. Opět topovalo více lezců, a tak rozhodoval čas. Škoda. A jak si vedli naši? Mariánka obsadila ve velmi nabité kategorii 6. místo z 25 závodnic. Markétka doplatila na snadnost cest a skončila časem na 2. místě. Adam stejně jako Maki, tedy časem druhý.

Petra Adamovská