Týden v polských skalách

V sobotu 19. srpna jsme s mámou vyrazili do polské Jury. Nejdříve jsme lezli v Bedkowské dolině v sektoru Labajové, kde jsem lezl cesty na OS. Když se rozpršelo, přemístili jsme se do Doliny Kluczwody a spolu s Maki a Mari Janošovými lezli v Mamutové jeskyni. Super! Dá se lézt i v dešti. Moc se nám tam líbilo a podařilo se nám přelézt pár hezkých převislých cest.

Jelikož pršelo i po zbytek soboty a taky celou noc a v neděli dopoledne, jeli jsme do Krakowa a lezli na stěně Awatar. Mají tam i dobrou boulderovku, ale já trénoval cesty s lanem. Bylo z čeho vybírat a mně se trénink moc líbil.

V pondělí už bylo hezky, skála oschla, lezli jsme na Sloní dupě a já si rozlezl cestu za 8a. Nejdříve jsem ji nakrokoval a pak zkoušel spojit. Ještě ten den se mi podařilo dostat přes spodní nepříjemný boulder a dolezl jsem až k výlezu z převisu, kde jsem špatně nachytil lištu a vypadl. V tu chvíli jsem věděl, že tu cestu chci přelézt a přelezu ji.

V úterý jsme se vrátili do Labajové, opět jsem lezl hlavně cesty na OS a na flash. Nejvíc mi dala zabrat cesta 7a+, kterou jsem přelezl na flash. Následoval středeční restday, procházka a běh. Těšil jsem se na další den, to jsem se chtěl vrátit ke své rozlezené cestě.

Sloní dupa je skála, na kterou svítí sluníčko celé dopoledne a stín přichází teprve k večeru. Ted den svítilo vydatně, bylo vedro, ale já nechtěl čekat do večera a pustil jsem se hned do toho. Po několika nezdařených pokusech o překonání spodní časti jsem byl najednou v dobrých chytech v převisu a věděl jsem, že už to nepustím. Dalo mi to práci, ale dal jsem své druhé 8a, jednu z variant cesty Murarz. Měl jsem velkou radost!

Adam Adamovský