Fesťák 2017

V pátek ráno jsme se sbalili, rozloučili se s polskými skalami a vyrazili na dlouhou cestu do východních Čech. Naším cílem byl horolezecký festival v Teplicích na Metují. Těšil jsem se na závody v boulderingu. Ty začínaly v 16 hodin, dojeli jsme tak tak. Jen jsem se trošku protáhl, rozlezl a šlo se závodit. Měli jsme za úkol přelézt 6 bouldrů a měli jsme na to 90 minut.

Bouldry nebyly úplně lehké, jen Markétce a mně se podařilo všechny vyřešit prvním pokusem. Maki pak ještě podporovala další kamarádky, radila a povzbuzovala, já se přesunul ke stánkům a do městečka, kde jsem viděl spoustu zajímavého. V sobotu měli závody dospělí a my s holkama jsme mohli čistit, dokonce i při finále, což bylo skvělé.

S mámou jsme pak zažili dobrodružnou noc, velká bouřka nás z promoklého stanu zahnala do našeho malého auta, ale přežili jsme. V neděli jsme se podívali na běžce, dali si něco k snědku a vyrazili domů.

Adam Adamovský


My (Maki a Mari) jsem přijely již ve čtvrtek, takže jsme se stihly vyspat do růžova a připravit na náročný program. Kromě závodů v boulderingu (všichni 3 jsme vyhráli) jsme stihli spoustu různých soutěží.

Např. lezení ve spáře, v širočině, lezení po slepu, drytooling, jump, shyby a výmyky na desce. Mari soutěžila i na Mistrovství světa ve stavění. Našla jsem si skvělý tým, s kterým jsem se dostala do finále a obsadila 7. místo.

Škoda, že chlapi z našeho oddílu nechtěli soutěžit se mnou. Ještě jim to osladím!!!

Mari a Maki Janošovy