Arco
11. - 15.7. 2017

Účastníci: Bedy family

Červencové svátky se přímo nabízejí na spojení s dovolenou a tak balíme Transportera (čti Trandíka) a míříme do světa. Nejprve dětem dopřáváme slíbené "moře" a jedeme na Balaton.

Pak se přesouváme na pár dní za túrami v Korutanech okolo Villachu a pak přes opravdové moře v Caorle zpátky do námi velice oblíbeného campu Arco.

Po loňském zdolání ferratky Colodri ve složení Bedy + Bedy jr. se do této cesty B/C pouštíme letos znovu, a to v týmu doplněném o holky. Přibíráme tedy Peťulu a hlavně si ferratovou premiéru odbývá naše čtyřletá Eliška. Ferratka začíná velice turisticky, ale platí zde heslo: "Čím výše, tím obtížněji."

Úsměv na začátku vystřídá i únava a drobný pláč, ale vše je zakončeno velice spokojeným zakončením u vrcholového kříže. Přímo z ferratky sestupujeme do sektoru Laghel, kde konečně zúročuji tahání veškerého lezeckého vercajku.

Děti už se po ferratce do lezení až tak nehrnou, ale pár cest nakonec taky "schlamstnou". My rychle vylezeme aspoň pár cest a pak nezbývá než sestup zpátky do Arca na zaslouženou zmrzlinu.

Další dny jedeme v odzkoušeném režimu dopoledního lezení a odpoledního koupání v Lagu nebo na koupališti. Vylezeno opět dost velice pěkných cest obtížnosti 3c-5c. Arco rozhodně nezklamalo a všichni odjížděli rozhodně spokojeni.

Krása střídala nádheru!!!
Bedy