Ádrfest
23.8.-27.8.2017

Srpnový fesťák v Adršpašsko-Teplických skalách a v Teplicích nad Metují se uskutečnil opět za účasti silné karvinské a třinecké lezecké obce. Do Ádru dorazil i náš hlavní instruktor Miloš, aby něco mlasknul ve skalách (Stará cesta na Polední) a otestoval pod dvojím zatížením svého nového Jurka S+R. Base camp se tradičně rozprostřel prý v nejstudenějším a ne zrovna nejlevnějším kempu Bučnice.

Odsud se startovalo do Ádru, do teplických skal a do města, tradičně za shoppingem (sandály), cinemingem (Lezení na písku - sedmdesátá léta) a besedingem (Peter Hámor a Michal Sabovčík na Dhaulágiri), a v neposlední řadě čajnažrádlem.

Jedním z vrcholů fesťáku bylo oficiální UIAA Mistrovství světa ve stavění (prý bude na olympiádě v Tokiu, AO už plánuje Construction Hard). Nikdo se nejdřív neměl k sestavení stavěcího týmu, Mariánka marně lobbovala. Později začal tuším Jarda (ze Dvora Králové), hecovat nás čumily a tak se začal skládat tým s názvem "Team česko - slezského přátelství" (vstupenkou byla stavěčova váha:-) a plánovat taktika (čím výš, tím líp).

Pevné fundamenty byly složeny z těl Bodzia a Vaša, pak nastoupil Rora, na něj Jarda a jeho dcera Bára topovala. V kvalifikaci končíme druzí (prý nejladnější stavění), ve finále pátí z deseti postoupivších mančaftů, poslední oceněné místo. Jarda ještě dvě hodiny po finále řešil s Bárou její domnělou nesoustředěnost a ta reagovala slovy: "Ale Tati, vždyť to byl jen blbý závod...". No, holt mistrovství světa je prostě světový šampionát...

Počasí zas tolik nepřálo, takže o sobotě a neděli jsme byli "suchu", teda na mokru. Jen třinecký Janek Grosz s kamarády vyrazil v sobotu alespoň na Ostaš. Takže ti, co přijeli ve středu, udělali nejlíp.

Polední - Stará cesta
Hurajda - Záškrt
Járková - Vybíhačka
Čtyři gardisti - Mušketýrská
Čtyři gardisti - Hodinářská
Studničkova věž - Famfáry pro vykopávky
Dafné - Severní

Zrzek - Východní

Zas někdy na písku nebo v pískovišti.
Aba, rora

Ádrfest 2016