Oben bin ich König...

Půlka července a já ještě ani jednou nevysypával Ádrovský písek z vlasů a ani jednou si nepohladil zelený sliz z nástupových komínů a spár. Nejvyšší čas to změnit!!

15.7. v odpoledních hodinách nasávám čerstvý luft na adrese Adršpach č.107 a vím, že se minimálně 7 dní odtud NEHNU. Tentrokrát mými parťáky jsou Duno a Rora + jejich DNA a jak říká Karel Twarzik s našima "kuchařkama". První lezecký den věnujeme klasice a v neděli dopoledne stojíme pod první širokou prověrkou ve staré cestě na Starostu, širočinka pouští a přepad taky není zrádný. 2. a 3. ringo oblézáme bez ztráty kytičky, tak jen u posledního kruhu musíme zarvat za ringo a za chvíli si podáváme pařáty na letošní první Ádrovské věži. Na druhý den se domlouvám s Minou na rychlý výstup před deštěm na Zámek - "Zámeckými schody", kde se nám povedl čistě sundat pytel z minulých let a vůbec nevadilo, že trochu sprchlo. Lézt se dalo až v úterý odpoledne, to jsme před koupačkou v pískovně vyběhli Študentskou dvouspáru, která je fakt i pro těhotné s kočárkem :-).

Ve středu za Dunem dojeli čerství novomaželé Luboš s Denisou a Duno je prováděl Ádrem. Skobič s Rorou se rozhodli pro další klasiku v podání SC na Malou Gilotinu, která nezklamala. Jen pro radost z jednoho dlouhého chytu to stálo za TO!! Samo i výhled z věže není špatný.

Čtvrteční den byl trochu ve znamení neprogramu, přesto jsme "Údolní štrekou" na Kentaura splnili úkol jeden den jedna cesta. Večer v Tošovce s Majdičem a Tatušem probíráme novinky do chystaného průvodce. Největším přispěvovatelem posledních dní je bezesporu Mocan, který cítí, že dalšího vytištěného průvodce se nemusí dožít :-).

V pátek se nám nástup do skal trochu zpozdil nočním deštěm, přesto odpoledne stojíme v katakombách paní Starostové a pod heslem začít na Velké Rychtě - skončit na Velké Rychtě se pouštíme do krásné šuchačky spárami a komíny dominanty Ádru. V pozdních odpoledních hodinách sedíme na věži a připadáme si stejně, jako před čtyřmi lety první dobyvatel Malé Gilotiny, který napsal "Berg Heil!! Oben bin ich König,drunten Bettel mann."

S těmi to pocity za západu slunka slaňujeme z hlavy Starostové a valíme do Tošovky zahnat žízeň a podělit se o zážitky. V sobotu už jen zamáčnout slzu a přesunout se do bezskalní oblasti Karvinsko.

See you in hell Skobič