Léto a zima

Vzpomínka na léto a upoutávka na zimu.

Letošní povedený letní klajmb jsme někteří uzavřeli na Porúbce v sestavě Miloš, Kaman, Ríša, Rora, na Predhorii (Kaman, Miloš, Janošovi) a v kině na Smítkovi (Kaman, Kamanka, Miloš, Rora, Ríša) a na Goduli (Rora, Ríša:-). Oddílové uzavření sezóny proběhlo (snad:) na Goduli jako Poslední slanění (letošní, ne v životní:) pod taktovkou Miloše.

Na Porúbce jsme obléhali spodní porubské stěny - Porúbské skaly, tzv. Nový sektor:-), Lietačky atd., kde v poslední době vznikly nové cesty. A lezli jsme i staré cesty. Níže pár fotek z Porúbky, mj. Miloš v Kebrtově cestě Diagonála. Kontrolní otázka: kdo je autorem cesty? :) Predhorie bylo rovněž obléháno, hezky na sluníčku, především našimi oddílovými ratolestmi, viz foto.

Po letošní zimě, v deštivých jarních dnech ani v letních vedrech se nikomu moc nechtělo vybírat a upravovat pár fotek ze zimního tábora v Tatrách, a jelikož jsem na zimáku i po něm sepsal pár poznámek k výstupům, padla tato nevděčná činnost na mne. A jelikož nejsem žádný spisovatel jak naši oddíloví pískaři, vzal jsem to hopem:).

Tedy koncem března se zorganizoval zimák na Zbojnické chatě, za účasti našich lezců a skialpinistů, třineckých démonů a borců z HO Beskyd (ex-armaďacký oddíl), dokonce tam byl i pan kapitán Armády ČR Vojta a jeho kámoš Jirka :-). Lezly se ledy (foto), komíny (viz zadek na fotce:-) a stěny a hlavně skialpovalo.

Lze říci, jak psali naši klasici, "celou zimní akci možno hodnotiti velmi kladně, čímž je zaručena zvýšená bezpečnost jak na cvičných skalách, tak i ve velehorách".

Léto za námi a kde bude zimák 2017?

Aba
Rora


Videjko od Jirky Konečného


Výstupy a skialpy "karvinské sekce":

Středa - mlha, klid
Grószův ledopád spodný II/3+ Guziur, Raszka, Konečný, Jůza
Grósz horný II/4 - Raszka, Guziur, Jůza, Konečný

Čtvrtek - vítr až vichřice ze severu
Kupola - JV rebrom III, pak dolů na Studené sedlo, hřebenem na Vých. Vysokú, dolů na Poľský hrebeň a přes Prielom na Zbojandu - Raszka, Guziur, Konečný, Jůza
Grósz spodný II/3+ za ťažkých podmienok- Jakubek, Kotek

Pátek - dobré stabilní počasí
Slavkovská kopa - Zamkovského komín II-III - Raszka, Guziur
Varešková strážnica - Puškášova cesta III - Konečný, Jůza
Skialp Prielom, Svišťový štít - Beloš, Radka
Skialp Prielom, Divá veža ze sedla nad Prielomom IV - Jakubek, Kotek

Sobota - mlha, z počátku silný vítr
Svišťový štít z Divé kotliny CH - Raszka, Vrána aspol.
Slavkovská stráž - Dáma s péřovkou M4 - Guziur, Konečný
Skialp - Beloš, Radka, V. Jůza
Skialp - Svišťový štít V. Jakubek, T. Kotek

Neděle - zataženo
Veverkův ľadopád, 1. délka II/4 - J. Konečný, V. Jůza