Tarnowskie Góry 2016, Polsko

V neděli 28.2.2016 se konaly závody Klif Kids Miting v polském městě Tarnowskie Góry. Účastí 5 dětí z ČR jsme tyto závody povýšili na mezinárodní. Od nás 4 závodníci, Maki a Madla Janošové a Evča a Jenda Svrčkovi.

Kategorie byly rozděleny na holky a kluky 0-7, 8-12, 13-16 let. Všechny holky byly v kategorii 8-12 let, Jenda se 3 soupeři bojoval v kategorii 0-7 let. Kromě klasických rovných bloků na stěně je na místě instalovaná i stěna se skalnatým reliéfem, včetně spáry a komínu (ten nebyl závodní), což bylo pro závodníky velkým zpestřením a děti, které mají zkušenosti ze skal, měly značnou výhodu.

Děti měly v každé kategorii připravené 2 cesty, a vždy 8 nejlepších (anebo méně) postoupilo do finále. Jak už to na závodech v Polsku bývá, přestože jsou to závody na obtížnost, nakonec o postupu do finále rozhodoval čas (v případě kategorie dívky 7-11 let).

Všichni naši závodníci zvládli kvalifikační cesty (top), do finále postoupil Jenda, Maki a Madla ve svých kategoriích. Evča bohužel neměla dobrý čas. Závody byly napínavé až do konce. Zlato nakonec vybojovali Markétka a Jenda, Mariánka obsadila 8. místo, Evča byla 9.

Antonín Svrček


Naše výprava


Evča


Jenda ve finále


Evča


Jenda na stupnívh vítězů


Únava


Markétka na stupnívh vítězů