ČPM Svitavy
14.5.2016

Svitavy se stávají každým rokem stěnou, kde se pořádá Český pohár a zároveň nominační závod do reprezentace ČR pro kategorie B, A, juniory a dospělé.

Tak tomu bylo i tento rok 14. května. Do Svitav se sjelo mnoho lezců, i když o něco méně než nedávno na Smíchoff. Stěna ve Svitavách je prý malá, ale mě připadala tak akorát. Hned po registraci jsme se šli rozcvičit a poprvé prohlédnout cesty, které postavil Vítek Lachman. Rozcvička důkladná, poctivá, a jdem na to.

Škoda že někteří měli trošku smůlu že nastoupili do první cesty jako úplně první, třeba já;) i tak jsem zalezla celkem nadějně. Eliška topovala. Podobně tomu bylo i ve druhé cestě, obě jsme postoupily do finále, Ela tradičně z prvního, já z pěkného pátého místa.

Pauzu před finálovým uzavřením izolace jsme vyplnili procházkou po okolí, pohodová jarní atmosféra zelené louky, moc fajn relax. Pak už příprava na finále, tedy izolace, prohlídka cesty, zpátky do izolace a čekat až na nás přijde řada, nervozita byla znát snad na všech. Lézt cestu úplně poprvé, takzvaně on-sight, bez toho abych ji viděla lézt někoho jiného, to se mi často nestává.

Nervozita udělala své, chyby už v prvních krocích a tím pádem brzké vyčerpání sil rovná se propad na deváté místo. Eliška zalezla opět krásně, jediný top ve finále naší kategorie, první místo a jistá možnost reprezentovat českou republiku i letos!

Dája Žalská