"Rzedkowice" 2016

Letos jsme známý rzedkowický camp vyměnili za Podlesice, vesničku asi 5 kilometrů dál do Jury. Jednak kvůli obsazenosti zkraje prázdnin, druhak kvůli blízkosti zatím nijak důkladně prozkoumaných skal.


Podlesický kemp je veliký, spousta místa, jen na ty záchody a pro vodu jsme nachodili kilometry každý den - no, to je tak když někdo chce mít soukromí vzadu v koutku… Sjely se zas party z Orlové, Ostravy, Havířova a okolí, mládež i dospělí.


Nejčastěji jsme byli na skalkách přímo nad kempem, deset minut pěšky, oblast se jmenuje Gora Zborów - letos vzhledem k počasí, které bylo přes den bezdešťové a teplé, ale ne horké, nám ani nevadilo, že většina zajímavých cest je na jižních stěnách, dalo se na nich lézt i přes den. Tahali, lezli na druhém, slaňovali… a když bylo moc horko chladili se v blízkém rybníku, nebo se přesunuli na lesní skály oblasti Gora Koloczek, Skala se Spadajacymi Gwiazdami, Ptak.


Také na Apteku jsme lezecky "nakoukli", ale to nás vyhnal nečekaný chlad a výjimečně déšť. Děti si vyzkoušely místní lanové centrum, no a samozřejmě jsme podnikli i pár výjezdů na skály mimo pěší dosah - Lutowiec (pro nás nové místo) a samozřejmě osvědčené Rzedkowice - Zegarowa atd.Ondřej Žalský