Vylezeno:

Lišák a Terka

Skály na Rači Pustá věž II a Trubadůr III

Příhrazy Rajská věž, Krombholzova cesta VIVyvětrat hlavu
10.6.-12.6.2016

O tom jak život s člověkem občas zamává a přitlačí ho ke zdi, se nemusím nijak zvlášť rozepisovat. Jednoduše, dovolená v nedohlednu a zodpovědnosti a povinnosti v práci i doma jen přibývají. A tak naštěstí se občas objeví okno a podaří se vypadnout.

Moji Terezku jsem vytáhl ze školy o den dříve. Koukl do předpovědních map rosniček a bylo jasno. Morava a Slovensko jsou v dešti. "Teri, jedeme do čech". Do oblasti legendami opředeného závodu CVOK 2016. Kokořínsko je náš cíl.

Do místa určení, Vesnice Osinalice, jsme dorazili až ve 23:00. Po chvilce strávené nad mapou a její orientaci a při zjištění, že jsem zapomněl jednu karimatku - bivakujeme v kufru auta.

Skobičuv popis cesty ve dne byl naprosto přesný a tak po půl hodince loudavého tempa jsme v bivaku pod Pustou věží. Božský klid, překrásná příroda a pískovcové věže a jiné útvary. Co si víc přát?! Během dopoledne vylézáme klasiku komínkem za 2 na Pustou věž. Nádhera, Terezka je šťastná a užíváme si společné výhledy a euforii z dosaženého vrcholu se zápisem ve vrcholovce. Na Pusté věži jsme na dálku zdravili Skobu. Oběd jsme prožili prohlídkou hradu Kokořín a nacpanými břichy v nějaké hospůdce při cestě zpět do bivaku.

Terka i ja jsme nabrali trochu morálu k výstupu na další věž. Tentokrát na Trubadůra. Opět klasika tentokrát za 3. Cestu vyradil Tatuš a tímto mu moc děkuji. Neskutečný výhled.

Na celé té oblasti je úžasné, že nepotkáte ani živáčka. A tak veškeré vaše počínání jsou propojené zážitky samoty s přírodou a lezení. Je pravda, že najít morál na vylezení cesty, když vás jistí 12ti leté děvče, je někdy složité. A tak v pátek večer, kdy mi zavolal Kaman, že jsou v Příhrazech v Českém ráji, se rozhodujeme s Terezkou o ranním přesunu za Kamanovou partyjou.

Partyju nacházíme celkem rychle. Kaman s Baxem a Přečkosem jsou nalezeni v cestě a dvě krásné ženštiny je podporují z borůvčí pod skalou. Moje Terka objevuje borůvky a to ji na čas zaměstná. Chlapáci si hledají cesty v rozmezí obtížnosti 7 a výš a tak jim beru průvodčika a snažím se najít něco pro Terku a mě. No - moc se mi to nezdařilo a tak jsme nechali Terku popolézt k jednomu kruhu po spoustě děr a lištiček v osmičkové cestě.

Později, po přečkání přeháňky pod převisem jsem na druhém konci vylezl s Přečkosem krásnou šestku na Rajskou věž. Terka se nudila, déšť se vrátil a vyhnal nás ze skal. Tož jsme s Teri sedli do auta a popojeli 30km do Liberce odmočit se v aquaparku. Jen jsem musel koupit dvě mýdla a pořádně poučit Terku o důkladném umytí. Nerad bych byl plavčíkem vyhozen z bazénu, platil desinfekci celého komplexu. Vše dopadlo dobře a s Terezkou jsme byli moc spokojení. Pro Teri to byl prémiový výjezd do skal jako člena oddílu.

Lišák
Okolí Hladké věže


Maro v Šimonově cestě na Hladkou věž v traverzu...


... a těsně pod vrcholem


Bax při pokusu na Rajskou věž


V Meteoritu na Měsíční si vystačíte se 4 preskami


Kobylku jsme bohužel kvůli nedělní vlhkosti neosedlali...


Bax, Maro, Roman