Rock Point ČP v boulderingu Plzeň

V předešlých sezonách jsem se závodům v boulderingu moc nevěnovala. Když už jsem se účastnila, brala jsem to spíš jako zpestření. Moje dominantní disciplína je pořád lezení na obtížnost a skalní lezení. V letošním roce jsem si však dala za cíl pokusit se i v boulderingu probojovat do reprezentace a porovnat své síly s evropskou špičkou.

Podmínkou je zúčastnit se dvou nominačních závodu a vybojovat vstupenku do "repre". Tak jsem se vydala napříč naší republikou až na konec světa do Plzně, kde 19.3.2016 v plzeňském DEPU proběhlo 1. kolo ČP v boulderingu. První nominační závod pro kategorii muži, ženy a kategorie B, A, J. Start kategorie B byl naplánován na devět hodin. Sešlo se nás 11 holek a bylo připraveno 6 kvalifikačních boulderů (flash), bez finále. Přiznám se, že mě to trochu mrzelo.

Když už se někam trmácíme tak daleko, tak by to chtělo zalézt si trochu víc. Snad příště J I přes nervozitu se mi podařilo vylézt 4 bouldry. Vzhledem k tomu, že jeden boulder jsem nestihla, tak myslím, že to je v pohodě: a vyhrála jsem. Už se těším na druhé nominační závody, které budou 7.5. v Praze. Nejlepší zážitek z celých plzeňských závodů pro tentokrát nebylo moje lezení, ale večerní rozhodcování ve finále mužů a žen.

Eliška Adamovská