PETZEN CLIMBING TROPHY
8.-10.7.2016

PETZEN CLIMBING TROPHY tradiční mezinárodní soutěž v lezení na rychlost, obtížnost a boulderingu. Na velké závody do Rakouska jsme vyrazily i se ségrou, tedy Mariánka (kategorie U10) a já (kategorie U14). V pátek večer jsme měly 2 kvalifikační cesty na rychlost.

Mariánka s vyrovnanými časy kolem 12 sekund a já s časy 11 a 9 sekund na delší cestě jsme postupovaly mezi 4 finalistky ze 3. místa. Fantastický začátek, poprvé jsem na jedné cestě porazila i neporazitelnou Bulharku.

Druhý den jsme měli 8 těžkých bouldrů. Mariánka dala 5 a obsadila 4. místo, já se 7 TOPy skončila až druhá. Smůla, stačilo u bouldru č. 6 nespadnout při skoku na první chyt. Večer jsme ve finálovém závodu na rychlost obě obhájily bronzové medaile.

V neděli jsem TOPovala obě kvalifikační cesty a postoupila do finále z 1. - 4. místa. Ve finále pro nás museli připravit těžkou cestu, mi se nepodařilo dostat do chytu nad strukturou a skončila jsem na 5. místě. Mariánka po kvalifikaci byla 2. a ve finále spadla až těsně pod TOPem, ale bylo z toho 3. místo.

Celkově jsem skončila na 2. místě a Marinka na 4. místě. Byly jsme trochu smutné, trochu šťastné. Už se těšíme na skály.

Odkaz

Maki