LSD
9.-11.9.2016

Už jsem si zvykl, že do toho malého kousku na zemi, kde je víc písku než všeho ostatního jezdím buď s Přečkosem, který zrovna nemohl (asi spárařský syndrom) anebo s Kamankem, který byl od minulého týdne, kdy jsme byli spolu lézt na Belé, nedočkavý stejně jako já. Tentokrát jel se mnou starší (zkušenější) parťák. Pokud ještě nevíte, kam se chystáme ....

No přece do Ádru. Užít si naši Letzte Sand Destination.

Večer v Kalírně prohodíme pár slov s Tatušem a spol, kteří se opět po roce chytají na ten cyklo výlet Sudetama a s díky využijeme jejich nabídky noclehu v jejich 1+KK+TH (trocken hajzl = suchý záchod). V sobotu oni jedou a my lezem.

Začínáme obligátně u Mustafy a rozlezovou hrankou na Pidimužíka si opět pohladíme nejlepší lezecký materiál na světě. První zápis a hned vedle zkoušíme tip od Kamana "Cukr, Med a Feferonka", která nás moc nenadchla. Další cesta musí být ve stínu, jinak nás to zářijové slunce, které pálí jak v Saudské Arábii upeče za živa.

Volíme krásnou šestečku se stavěním na Malé Káně, kde si vyloženě zpravujeme chuť a touhu po dalším podání ruky na vršku věže. Jdeme hledat věžku Poštolka.

Chvíli bloudíme skalním labyrintem na rozhraní Města a Království až se objevujeme u Sokolí jehly a Poštolku jsme nenašli... :-( Podle průvodčíka vybíráme věž Pero a SV stěnou dobýváme vrchol abychom zjistili, že jsme na nové věži pod názvem Kuli s cestou Guma klesá.

Traverzujeme po hřebínku až docházíme k Zámku a Beovou cestou si spravíme chuť. Krásné sokolíčky, rajbásek a přepad nakonec no a samozřejmě na vršku ten výhled..... ABÁÁÁ. Stojí za to žít!!!

Je půl šesté, ještě sil i chuti je, vybíráme hvězdičkovou "Modrou krev" na Komtesu, která nakonec prověří naše lezecké i psychické umění. TFUJ. Wellness v pískovně a tiskovka s večeří v Tošovce uzavírají parádní den. Mimo jiné Tatuš, Sámo a jeho ségra dojeli bez ztráty kytičky Sudetysrandu na kolech myslím kolem 200 místa - šílenci.

Neděli startujeme nervy prověřujícím rajbáskem na Rumburaka a krátkou stěnovkou na Rodinnou Hrobku pod Milencemi. Závěr povedené dvoudenky zakončujeme úžasnou ISO žábou s 2 kruhy na Saskou věž.

Balíme, zdravíme dědky v Tošovce i starého známého hospodského povaleče Davídka a se sluncem v zádech smutní ale nadšeni pískem se blížíme k Godulskému písku...

See you in hell Skobič