Kalymnos
3.-10.4.2016

Pavel Mikuš
Milan Géryk
Zbyněk Kratochvíl
Milan Kapolka
Bogdan Piszkiewicz
Roman Koch


Navzdory slovům starého Hérakleitose z Efesu - "Nevstoupíš dvakrát do téže řeky", zahajujeme letošní skalkařskou sezónu na Kalymnosu dokonce potřetí v řadě. Inu nějak se mi tam zalíbilo, nejen díky lezení samotnému, ale i pohodové atmosféře, nevšedním kulinářským zážitkům a všudypřítomným přátelským lidem.

Myšlenka o cíli jarního výletu uzrála již v říjnu u piva ve Skaláku - tenkrát Belošovi a mně ještě přikyvoval i RoRa, který má však momentálně jiné starosti a výlet nakonec odpískal. Zato se k opakované návštěvě přidali Paľo s Milanem, k nimž se na svoji kalymnoskou premiéru přidružil Zbyňek. Tito spokojení důchodci si pobyt naplánovali dokonce na celý měsíc. Doufám, že se toho taky jednou dožiju :-) Své repríze neodolal ani Bogdan i přes stupňující se potíže s vazoneurózou :-D:-D

Doprava na místo (auto - letadlo - autobus - trajekt - taxi) zabrala necelých 12 hodin a Kalymnos nás vítá zalitý sluncem a příjemnou jarní teplotou kolem 20 stupňů. Obsazujeme 3 pokoje ve studiu Katinas (20,- Eu/noc/2 těla) se standardním vybavením, které nám slouží po celou dobu k naší plné spokojenosti.

Oddílovou knihovnu doplňujeme o nového průvodčíka, ve kterém se objevuje další tisícovka cest a několik nových sektorů. Dny jsou naplňovány lezením (pravda, zejména kvůli tomu jsme tu přijeli, že), osvěžující koupačkou (chtělo by to ještě nějaký ten stupínek navíc), ochutnávkami darů moře a okolních pastvin a debatami u červeného na terase.

Snažíme se, až na výjimky (Lambda na Telendosu a Poets), lézt v pro nás nových sektorech - Gerakios, Spartacus, Secret Garden a Sikati Cave. V posledně dvou jmenovaných jsme si z cest v našich obtížnostech moc vybírat nemohli, ale vše bylo nahrazeno famózní okolní scenérii a dobrodružnou dopravou na srandovních přiblížovadlech.

Opět to, jako nakonec vždy, nějak rychle uteklo. Loučíme se s důchodci, mačkáme slzu a za pár hodin nás vítá sychravý a studený Kraków.

roko


Gerakios-Zbyněk...


...Beloš...


...Bodzio


Zasloužený Mythos ...


... a pohárik červeného po náročném dni


Plavba na Telendos


Palo stále ve formě


Do některých sektorů to bez přibližovadel nešlo


Secret Garden...


... a jeho úžasné skalní útvary s 3D lezenicí


Sikati Cave shora....


... a zezdola

   
...a na její dně


Parádní koupačka pod Sikati Cave
Večerní debaty na terásce


I tady byli :-(