Soustředění
Istria 2016

Letos jsme se rozhodli termín soustředění na Istrii přizpůsobit chorvatské kamarádce, se kterou se často potkávám na závodech. Ubytovali jsme se v Medveji, protože jsme zjistili, že poblíž kempu je nová parádní lezecká oblast.

Sobotu jsme strávili se stejně dlouhou, širokou a bystrozrakou kamarádkou Larou Kmoch na jejím domácím hřišti - ostrově Krk. Lezli jsme hlavně ve 35 m vysoké východní stěně Portafortuna. Podařilo se mi vylézt i krátkou cestu La Roux direct 8a. V neděli ráno jsme hledali novou oblast Medveja.

Přístup je tam krkolomný a dá se lozit jen ráno, protože je otočená na západ. V pondělí jsme vyzkoušeli sektor Knezgrad. Cesty tam jsou nádherné, ale chyty strašně ostré.

Rozhodla jsem se, že tady letos lozit nebudu. Taťka ještě zaběhl na sektor Stribog, kde je úplně jiný typ cest. Další den jsme se blíže podívali na skály kolem městečka Brseč.

Jsou tam i 60 m dlouhé cesty přímo od hladiny moře. Opět jsme vyzkoušeli lezení nad vodou (DWS) i skoky z 10 m. Ve středu jsme se přesunuli na Ostrov Krk, kde nás čekalo každodenní lezení v oblasti Portafortuna, lezli jsme hlavně odpoledne.

Dařilo se mi hodně cest na OS včetně Trlica 7b+, byla jsem šťastná. Naopak nejvíce mě naštvalo, že jsem u poslední presky přišla o OS cesty Hamsterdam 7c.

Těšila jsem se, že v sobotu přijede Lara a poslední dva kroky mi ukáže. Přijela, ale v cestě se trápila ještě více než já. Něco mi chorvatsky poradila a já pak ty poslední kroky dlouho zkoušela. Nakonec se povedlo, do cesty jsem nalézala těsně před setměním a vyšlo to. Mám další krásnou 35 m cestu.

V neděli ráno začalo pršet, tak jsme to vzali ještě přes Črni Kal, kde jsem vylezla Zidarska Poc 7a OS. Sestra Mari si také vylezla hodně krásných cest na prvním a pár cest na druhém konci lana. Počasí nám vyšlo a lezení bylo perfektní. Jsem ráda, že jsme si dobře zalezli.

Markéta Janošová