Nominační závody v lezení na rychlost
Brno 12.3.2016

Standardní cesta na rychlost byla zprovozněna v lezeckém centru DURO SINGING ROCK. Pro Adama Smigu jedny z nejdůležitějších závodů sezóny, nominace do reprezentace.

V juniorské kategorii se musel dostat na čas pod 9,5 vteřiny. Slibně vypadaly již první ostré pokusy a nakonec se mu podařil zaběhnout čas 9,3 - gratulujeme.

Maki a Mari se těšily hlavně na nejvyšší stěnu v ČR. Hned po příjezdu se rozlezly na závratně dlouhých cestách. Samotný závod v lezení na rychlost na 8 m dlouhé cestě je moc nebavil, ale bojovaly o každou setinku. Mari s přehledem vyhrála a Maki se posledním pokusem a odvážným skokem probojovala na 2. místo.

Po závodech následoval další trénink na obtížnost, ale také lezení na standartní rychlostní cestě (obtížnost 6+). Maki se konečně podařil i závěrečný doskok do cílového tlačítka a stopky se zastavily v čase 35,67 vteřiny.

Její velká soupeřka už však atakuje čas 15 vteřin, takže je co zlepšovat. Poslední dějství nastalo při odchodu ze stěny. Velcí kluci pokusovali boulder, Maki jej přelezla bez nohou a další hodinu si vzájemně vymýšleli cesty a hecovali se při jejich překonávání.

Marcel Janoš