MPM BlokCentrum

18. září 2016 Ostrava-Vítkovice, Moravský pohár mládeže v lezení na obtížnost - finále Však víte, jak to bývá. Z ničeho nic a je to tu! Svou Terezku jsem přihlásil do našeho oddílu s myšlenkou na zvýšení počtu členské základny a taky, aby postupně poznávala tu naší "sebranku" a měla se kam obrátit, když ji ty naše vertikální aktivity učarují a bude dál lézt. A tak se snažím Terku smykat po skalkách a umělých stěnách a vše dělat tak, abych ji to nezhnusil nepovedeným emočním výlevem. Prostě na pohodu.

A tak se stalo, že v sobotu na Hlubině se potkávám s Janošovic grupou. Ahoj, ahoj a jiná duchaplná konverzace a mezi tím lezení. A pak jsem najednou dole a poslouchám, jak Marcel mé ženě vykládá o zítřejších závodech pro děti.

A že to jsou závody na pohodu, že tam rozhodně nejezdí dětská elita a že to je spíš pro motivaci těch malých. Slovo dalo slovo a v neděli stojíme u prezentace. (V zákulisí jsem slyšel, že stavitel cest Denis Pail musel s obtížnosti přitvrdit, protože ti malí čerti lezou jak zběsilí.)

Procházíme kolem venkovky ve Vítkovicích (www.blokcentrum.cz) a prohlížíme si postavené cesty. "Teri klid, tebe jako začátečníka určitě dají tady na ty první tři nejlehčí cesty".

Ha ha ha samozřejmě, že byla zařazená regulérně do věkové kategorie, kam patří (Terce je 12) a podle toho vypadala obtížnost cest. Začínala s cestou za 7+ a čtvrtá cesta za 8. Zde je potřeba říci, že Teri na umělé stěně přelézá na druhém konci cesty maximálně za 5.

"Teri, nic se neděje, když se neodlepíš od země. Je to jen nová zkušenost". A tak jsme si závody užili na pohodu. Terka v prvních dvou cestách (7+ a 7+/8-) dolezla do půlky a ve druhých dvou cestách se dokázala jen postavit na první stup. Ale já z ní měl velkou radost a Teri byla celou dobu vysmátá. Zabojovala a překonala sama sebe. Teď je pěkně motivovaná na další lezení.

Že jsme byli na závodech díky výřečnosti a šarmu Marcela je jasné. A že tam řádila Mariánka Janošová je taky jasné (Markétka odpočívala doma s bolavou rukou). Mariánka ve své kategorii skončila druhá, ale celý pohár pěti závodů celkově vyhrála. Mariánko, smekám klobouk až k zemi a držím palce pro další lezení. Markétko, vydrž, všechno se zhojí a věřím, že brzy se potkáme na stěně.

Lišák a Terka


Lišák takticky zamlčel hlavní důvod nominace Terky na závod. Teri, paráda, držíme palce. Výborně zalezla taky Dája Žalská, která vyhrála kategorii dívek do 15 let, gratulace.
Marcel