Arco + Ötztal
9. - 19.8.2016

Bedřich "Bedy" Stančík
Petra "Peťula" Stančíková
Bedřich "Bedy jr." Stančík
Eliška "Eli" Stančíková

Letos naše dovolenkové plány padají na Arco. Nabalíme tedy bílý šíp a míříme směr Itálie, kde to zakempíme v kempu Arco. Každý den držíme ověřený program, takže dopoledne vymetáme nějaký ten sektor, odpoledne koupačka a večer podle chuti.

Jeden večer ochutnávám s mladým pánem i ferratku ve stěně nad kempem, což je pro nás oba zajímavé zpestření. Z navštívených sektorů se dětem nejvíce zamlouvá sektor Kids - Ice age, což Bebík také pečetí svou první nacvakanou cestou.

Navštívené sektory: Laghel, Belvedere, Nago, Muro dell'asino, Kids - Ice age,... a vylezené cesty v obtížnosti 3a - 5c.

V neděli se pak zvažujeme přesunou do Cortiny, ale vzhledem k předpovědi počasí volíme náhradní program a přejíždíme do Ötztalu. Tady si užíváme skvělé turistické možnosti a děti nás samozřejmě nenechají bez koupačky, takže Piburger see či místní koupaliště to jistí.

Jeden den věnujeme také lezení a navštěvujeme sektor ENGELSWAND. Při první cestě mrlám cosik o Goduli, ale hned vedlejší kupa cest za 5a - 5c (např. Polenta alla Monte 5c, Minidream 5c, Echt cool 5b,...) můj názor rychle mění. Nemůžu se toho parádního lezení nabažit a lezu cestu za cestou.

Nakonec přicházejí děti a stanovují mi limit na poslední tři cesty. Při další návštěvě Ötztalu se sem budeme chtít určitě vrátit.

Ve čtvrtek večer děti vyhlašují, že už nechtějí lézt ani šlapat. Rychle vyhodnocuji možnosti a protože čas rezervovaný na dovolenou ještě není úplně u konce, přejíždíme do Českého Štemberka, přespíme na parkovišti v loděnici a ráno ještě splavíme kus Sázavy na kánoji.

Opravdu vydařený výjezd plný šlapání, lezení, koupání, lodičkování a prostě krása střídala nádheru.

Bedy