Zimní tábor
25. 2. - 1. 3. 2015

Letošní zimák na chatě pod Rysmi se uskutečnil ve znamení skvělé zábavy, pravidelného pitného režimu (pili jsme pivo za dva ečka!; pro neznalé: normálně je za tři:), kvakoidních výstupů a relativně špatných podmínek.

Díky třinecké bandě a Lietavákům (od Ferka) a Lietavačkám, se počty navýšily na takovou úroveň, že Viktor spokojeně chatu otvoril. O víkendu se počet blížil, možná překročil, kdo ví, třicítku těl. Když se podíváte na účastníky níže, najdete 5 bab! Někteří by se měli zastydět… :)

Letos se nikdo nepovozil na sněžném skútru ani ve vrtuli, takže slabota. Podmínky ve stěnách byly špatné, teplo, v severu snad nad nulou, sypký nedržící sníh, neustálá hmla. Hned úvodní den spadlo několik lavin, vesměs na nasluněných stranách (jihozápadní Mengusovské štíty apod.).

Jinak byla špičková karvinsko - třinecko - přerovsko - lietavská partyja, dokonce jedna z děvuch vyjádřila přání nečekat na příští zimu a udělat společný letní tábor v Tatrách…

Alkohol a silné řeči tekly proudem, škoda, že se to neprojevilo v climbování. Skialpinisti a snowboardisti si rovněž užili (i z Váhů do Ťažké), trochu též bojovali s tím bílým plynem ve vzduchu.

Celkově hodnotíme zimák jako velmi vydařený, ohlasy byly rovněž velmi pozitivní (možná ještě ovlivněné kořalkou a jinými výpary). Tak zas někdy někde!
Aba Tatriska
Rora


Článek a fota od Třinečáků.

Účastníci zájezdu:

- HO Baník Karviná - Ferko, Beloš, Rora

- HO Baník ČSA Karviná - Ríša Guziur

- HO Abadžikra Třinec - Tomáš Lipka, Pater, Jano Mrózek, Daniel Fójcik, Jakub Heczko, Roman Wojtas, Dawid Gorzolka, Libor Misiarz, Lucie Čepcová, Honza Kantor, Petr Kawulok

- Borci a borkyně z Lietavské Svinné - Lucka Beciková, Peťo Maťažka, Radka Janošíková, Miro Jánošík, Janko Kasák, Štando Cingiel, Zuzka Bobuníková, Janka Maťážková

- 3 Přerováci od Lucky Čepcové

- Ostrava, Strakonice- David Krčmarský, Jirka Konečný

Výstupy za karvinskou sekci:

Diablovina - Diablov žlab, hřebenem na Zadnou baštu a vrchol Diabloviny, III (V)

Český štít, S stěna, Stanislawski, III - pokus

Český štít přes Kohútik a stěnou ze západní strany, II

Kopky žlabom a mixy z Mengusovské, III-IV

Rysy VHTZimní tábor Rysy 2014