Vysoké Tatry

18.-20.12.2015

Letošní zimní tatranskou sezónu jsme zahájili poslední víkend před Vánoci na Terynce, u Petera Michalka, s Robem a jeho ekipou (Markéta od Roba, Ondra od Dědka, Žaneta, Martin).

Večer byl veselý, takže sobotní přístup pod stěnu Ľadových štítů byl náročný, hlavně pro Richarda... :) Venca se taky daleko nedostal, když na nástupu zjistil, že nechal mačky na chatě.

Tamtéž se objevily i moje celé žrádlo a čísi další věci, vše hezky chatařem nachystané na kupce. Ekipa Roba již vyrazila na přechod Priečného sedla směrem na Zbojničku, Venca fičel za nima.

My s Ríšou jsme vyrazili do severovýchodní ščany kolem cesty Zlatá ulička, původní záměry na Groszovu nebo Szporovu cestu se nám nezdály (čti: vyměkli jsme).

Z vrcholu dolů přes Sedielko a Priečne a za tmy dorážíme žízniví na Zbojandu. Nedělní původní plán přechodu Vareškového hrebeňa a Slavkovského štítu jsme v Slavkovském sedle vzdali vzhledem k délce a ne-množství sněha na hrebeňu.

Sestup stejnou cestou žlabem v Dolince nad Vareškovým plesom se neobešel bez dramatické zábavy, ale o tom zase někdy u Posledního piva :).

Aba, rora
Vylezeno:
Malý Ľadový štít, SV stěna, I-III - Ríša, Rora
Vých. Slavkovská veža, CH - Ríša, Venca, Čáp, Rora