Soustředění Villach 2015

Konec roku jsme měli strávit na lyžích u rakouského Villachu. Počasí však přálo spíše lezení, takže jsme vyrazili o 2 dny dříve a dobře jsme udělali. Vyrazili jsme v pondělí brzy ráno, abychom v 11 hodin začali lézt na skále pár km před Villachem (Klettergebiet Töschling). Kousek od dálnice, pár cest v jižní stěně. Škoda, že stromy trochu stínily. I tak jsme končili kolem 15. hodiny. Na další den bylo potřeba vybrat něco více osluněného.

Volby padla na Klettergebiet Dobratsch a to opravdu stálo za to. Ráno ve Villachu vysvobození auta z námrazy a stoupání po Villacher Alpenstrasse na záchytné parkoviště. Holky měly strach, že nahoře bude ještě větší zima, ale zdálo se, že každým ujetým kilometrem přibyl jeden stupínek na teploměru.

Následovala půlhodinová procházka a za odměnu vyhřátá skála a nádherné výhledy. Viděli jsme i bílé linky, po kterých jsme se měli další dny prohánět na lyžích. Lezli jsme opět až do západu slunce na dlouhých, dobře odjištěných, neoklouzaných cestách. Další dny holky vyměnily topíky za zimní oblečení a lezečky za lyžáky.

Marcel Janoš