Pár slov

Triatlon
28.11.2015

Zdravím všechny horolezce a především účastníky letošního závodu Triatlon 2016. Když budu nepatrně rekapitulovat, tak mohu říci, že závod se nám všem podařil. Nikdo se nezranil, všichni dorazili do cíle s počtem získaných kontrol dle svých možností.

Smekám až k zemi před každým, kdo se na start postavil! Počasí bylo vynikající. Slunečno, lehce pod bodem mrazu - což zapříčinilo zmrzající zem. Pak jsme neměli tolik bláta a kaluží. Ta minimální sněhová pokrývka přinesla atmosféru!

Atmosféru napětí a dobrodružství. Reálně lehce zpomalovala a občas hrozila uklouznutím. Je ale pravda, že jsem řádně klel na bakule, které se mi lepily na kufry eSPéDéček. Nečekané prolomení do neviděné kaluže mě párkrát pěkně vylekalo.

Jednou jsem lehnul. A když to vše spojím dohromady? Skvělá zábava ve Vaší společnosti. Není nic lepšího, než v cíli rozebírat trasu a emoce spojené s "bojem o přežití" na trase závodu. Když jsem však slyšel, co všechno ze sebe pouštěl Dejv, mě dojalo.

A jsem si jist, že v reálu to bylo famózní. Taky jsem potkal na trase Roru. Tlačil kolo na Šindelnou v neskutečné stojce a výraz v obličeji jasně říkal - já mám dost a ty si tu už jedeš dolů. "(R: Lišáku? Ropice a pak cíl????? L: Né, ještě tam nějaké body budou. R: Já na to se.. a z Ropice jedu na chatu. Čau)".

Rora mě dostal. V cíli hlásí všechny kontrolyJ. Chlape, výborná práce. Tatuš určitě nepřekvapil, když otevřel klouzačku do pekla. Nejkratší spojnice mezi vrcholem Ropice a loveckou chatou. Neskutečný. Myslel jsem na běžce, že to tam říznou, ale s kolem!?!?

A, že tato "Pekelná brána" se dočká hned několika opakování?! Škoda jen, že to někdo nemohl fotit. Kolmá stěna s borůvčím a smrčím. Pak divnej tvor s kolem a mapníkem na řidítkách, který tvrdí "někde tu mám kontrolní bod". Skvělé, já věděl, že jsem ve správném oddíle.

Když jsem tvořil trasu závodu, tak jsem byl hodně ovlivněn loňským, ne méně vydařeným, Triatlonem. Úkol zněl jasně: ubrat asfalt - tomu rozumím. Pak zkrátit - no, jasně. Ale přece stavím pro Karvinské Horolezce.

A to není jen tak. To nejsou žádné květinky z města. Uspokojit jejich touhu po kvalitním závodu je dřina J a zodpovědnost. Kamarádi, těším se na Vás. A doufám, že nejen na Triatlonu.


Lišák