Nominační závody 2015

První dvě kola českého poháru mládeže v lezení na obtížnost jsou za námi. Na těchto soutěžích závodníci usilovali o možnost nominovat se do českého reprezentačního týmu.

1. kolo se konalo 28. března v Praze na lezecké stěně Smíchoff, a to zároveň s pohárovým závodem dospělých. Cesty byly připraveny bezvadně, postarali se o to dva jedineční stavěči J.Zbranek a J.Šolc. Atmosféra byla výborná, přišla se podívat spousta diváků, a ti lezce vydatně povzbuzovali. Eli je letos první rok v béčku, poprvé se mohla účastnit Poháru a dost se na to těšila.

Měsíc před samotným závodem zde proběhlo soustředění reprezentace, kterého se Eliška zúčastnila. Smíchovskou stěnu má ráda a nemohla se dočkat, až si zde opět zaleze. V kategorii B, nejpočetnější, bylo přihlášeno 18 děvčat.

První cesta se zdála snadná, pět holek ji toplo. Druhá už byla obtížnější, vedla po méně převislé části stěny po zcela neznámých oblých chytech. Tentokrát jen dva topy - Iva Vejmolová v kategorii žen a Eliška Adamovská v béčku. Finálovou cestu dolezla Eli až do topu a za velikého aplausu všech diváků zaslouženě vyhrála.

2. kolo proběhlo ve Svitavách 18. dubna. Kategorie B byla opět početně zastoupena. Závod se odehrával podle podobného scénáře. Elišce se podařilo i tentokrát zvítězit a získala tak možnost reprezentovat české lezení na evropských a světových závodech.

Moc si toho váží a bude trénovat a snažit se podávat ty nejlepší výkony. Děkujeme za podporu: HUDY, Rock Empire, Tendon Blok, TJ Baník Karviná - HKG Orlová

Petra Adamovská