Soustředění Roč 2015

K Podzimnímu výjezdu do skal jsme zamířili do oblastí, které měla v plánu navštívit také Helena Lipenská se svými svěřenci. Jednalo se o novou oblast na severu Istrie.

Po cestě jsme využili ideálního počasí a zastavili ve Slovinsku v lokalitě Kotečnik. Vyzkoušeli jsme skálu, která byla ve stínu stromů, holkám byla zima, a proto jsme se přesunuli na jinou sluncem nádherně vyhřátou. Večer, při příjezdu do městečka R oč jsme na náměstí zahlédli novou bouldrovku.

Noc propršela a ráno v nekonečném lijáku jsme jeli obhlídnout oblast u města Buzet a odpoledne si děti vyprosily vypuštění na avizovanou bouldrovku. Následující den už přišla na řadu oblast Kompanj.

Začali jsme samozřejmě nejlehčími cestami, ti šikovnější se plynule přeorientovali na podstatně hodnotnější výkony. Na další várku neoklouzaných a dobře odjištěných cest jsme se těšili celou noc, sektorů je dost a tak jsme si nechali i na příští návštěvy.

V jednom z průvodců psali: Paklanica - minulost, Osp - současnost, Buzet - budoucnost. Tímto náš říjnový pobyt v Roči skončil, ale ráno jsme si přivstali a cestou opět navštívili Kotečnik. Suma sumárum 5 dnů, z toho 4 dny lezení v nových oblastech, spousta zážitků a přesvědčení, že se určitě ještě vrátíme. Nikdo tam nejezděte, aby jste nám to neoklouzali stupy!

Marcel Janoš