Soustředění mládežnické reprezentace
28. 2. - 1. 3. 2015

28. 2. - 1. 3. 2015 se na lezecké stěně na pražském Smíchově uskutečnilo tradiční soustředění reprezentace v lezení na obtížnost. Zúčastnilo se 23 lezců všech repre kategorií, mezi nimi i Eliška Adamovská, která letos bude poprvé startovat v kategorii B, a tedy se bude moci snažit se do reprezentace nominovat a hájit české barvy na mezinárodních soutěžích.

Akce byla zahájena v sobotu v 10 hodin dopoledne krátkou instruktáží, rozdělením do skupin podle věku a výkonnosti a malým vstupem firmy Ocún, která nabídla našim sportovcům svůj materiál k otestování v tréninku. Dále už se všichni poctivě rozehřáli, rozcvičili a začali trénovat. Pro toto soustředění i pro další trénink reprezentantů vznikly na smíchovské stěně nové cesty, postavené licencovaným stavěčem, naši lezci se jim věnovali celý víkend.

Po dopoledním tréninku a pauze na oběd následovala odpolední fáze, kdy se závodníci snažili zdolat cestu na hranici svých schopností. Do večera měli co dělat, a to měli před sebou ještě celou neděli. Většina zúčastněných (včetně nás) nocovala na stěně, kde byl provoz do pozdních večerních hodin a ráno jsme ze spacáků vnímali již první příchozí lezeckou veřejnost.

Nedělní trénink byl opět dvoufázový a opět docela náročný. Dopoledne bylo věnováno nácviku různých technických kroků, tahů, dynam…, na chytech i na kampusu. Ve dvojicích pak měli lezci za úkol překonat 3 cesty - jednu pouze s jednou rukou, druhou pouze s jednou nohou (v polovině sedmnáctimetrové stěny ruku, resp. nohu vystřídali)a třetí se zavázanýma očima. To ještě nebylo vše. Čekala na ně spára. Všichni měli možnost navléknout rukavice a vydat se spárou nahoru. Eliška to zkusila poprvé v životě a ke svému údivu vylezla až nahoru.

Po obědové pauze a přednášce zástupců firmy Ocún se pokračovalo poslední částí, což byl intervalový trénink. Na všech už byla patrná únava, ale v tréninku nepolevovali. Celé soustředění bylo dobře připravené, probíhalo v pohodové atmosféře, všichni se navzájem podporovali, hecovali, radili si, rozebírali společně trénink i závody. Eliška si výborně zatrénovala a získala další cenné zkušenosti.

Petra Adamovská